Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

CADstudio nabízí DWGOsign a Block Catalog

Autor článku: CAD Studio   

Tags: AutoCAD | Autodesk | Block | CAD Studio | Catalog | DWGOsign | Nadstavby

CAD Studio DWGOsign-1243CADstudio DWGOsign je nová nadstavbová shareware aplikace CAD Studia řady „CS+“ určená pro uživatele AutoCADu. Slouží k automatickému „podepisování“ nově nakreslených a editovaných výkresových objektů jménem autora (operátora) a časovou značkou. Ve výkresech AutoCADu tak nyní můžete díky tomuto nástroji sledovat, kdo a kdy (popř. na jakém počítači) upravil každou jednotlivou entitu. Lze tak sledovat práci jednotlivých uživatelů nebo časovou posloupnost editací. Funkce je pro uživatele zcela transparentní, nemění standardní chování AutoCADu. Podpisové informace zvětší objem DWG souboru výkresu cca o 1%.

U každé entity lze následně zobrazit datum a jméno autora poslední editace (popř. další informace), a následně tyto informace například hromadně vykázat do Excelu. Jde vybírat výkresové objekty vytvořené či upravené konkrétním uživatelem. Je udržován i historický přehled jednotlivých editačních sezení daného DWG výkresu.
Bezplatná trial verze aplikace umožňuje sledovat podpisy objektů v omezeném rozsahu. Neomezená verze DWGOsign je k dispozici za poplatek 1290 Kč (bez DPH). Podobně jako u dalších nadstavbových aplikací si zákazníci CAD Studia mohou odemknout plnou verzi zdarma z Helpdesk serveru CAD Studia – aplikace je součástí sady bonus nástrojů CS+.
Další informace a odkaz na download trial verze najdete na stránce CADstudio DWGOsign.

Block Catalog

Block Catatalog-1243Nadstavbová aplikace AutoCADu „CADstudio Block Catalog“ dovoluje vkládat jednotlivé 2D a 3D DWG bloky z této veřejné knihovny bloků přímo do aktuálního výkresu - bez nutnosti stahování v prohlížeči, bez nutnosti přihlašování. Aplikaci Block Catalog můžete získat na AppStore Autodesku - automaticky přidá do ribbonu AutoCADu funkce pro přímé vkládání bloků. Vyhledávání a navigace v Katalogu bloků jsou obdobné jako v jeho webové verzi.


Stovky dalších užitečných CAD aplikací z dílny CAD Studia najdete na stránce Download, na stránkách Helpdesk serveru CAD Studia (sekce Download a BBS) nebo na bonus médiích CS+.

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit