Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Špičkové technologie notebooku Samsung Series 9

Autor článku: Samsung   

Tags: Hardware | Notebook | Samsung | Series 9

Notebook Samsung Series 9 - 900X3B_007-1244Nové portfolio luxusního notebooku Samsung Series 9, představeného 1. listopadu novinářům na tiskové konferenci v Brně, je vybaveno procesorem Intel Core i7, displejem HD+ SuperBright a grafickou kartou Intel HD Graphics 4000. Matný IPS LCD panel a 256GB SSD byly navrženy na míru, aby se daly uložit do 12,9 mm tenkého těla 13” notebooku. Kompaktní řešení s hmotností 1,16 kg je ideálním řešením pro uživatele, kteří jsou často  na cestách. Ti také ocení elegantní, minimalistický design,  a pískované matové provedení kovového těla, vyrobeného z jednoho kusu duraluminu (jen trochu honosnější název pro slitinu známou také jako duraluminium nebo prostě dural). Nové notebooky Samsung Series 9 jsou dostupné ve dvou velikostech s 13“ a 15“ displejem.

Díky technologii MaxScreen, která minimalizuje velikost rámečku displeje, však poskytuje až o jeden palec větší zobrazovací plochu. Notebook tak nabízí 15” displej vsazený do 14” těla přístroje, které má tloušťku 14,9 mm a váží pouze 1,59 kg. Komponenty notebooku, jako je panel LCD, baterie či paměť, jsou vyrobeny na míru speciálně pro Series 9, aby šly vsadit do těla vyrobeného z jednoho kusu.

Výkon nového notebooku Samsung Series 9 zajišťuje procesor Intel Core i7 3517U (13“ verze) a poskytuje proto vysokou rychlost a znatelný nárůst výkonu, včetně o 10 až 15 % efektivnějšího výkonu procesoru a dvakrát rychlejšího zpracování multimédií a vykreslování 3D grafiky. Díky vysokému výkonu a rychlým řešením od společnosti Samsung se nový notebook Samsung Series 9 spustí za pouhých 8,4 s (13“ verze), což je nejrychlejší čas na světě, novináři ihned na tiskové konferenci vyzkoušený. S funkcí rychlého zapnutí Fast Start se probudí ze spánku již za 1,4 sekundy a pomocí technologie Fast Browsing mohou uživatelé surfovat na internetu až dvakrát rychleji. Samsung Series 9 je dále vybaven 4 GB paměti a jednotkou SSD s kapacitou 256 GB, která také urychluje spuštění systému ve srovnání s notebooky s pevným diskem. Další přínosnou inovací je nová baterie 15” notebooku Samsung Série 9, která dosahuje až 10 hodin výdrže.
Samsung900X3B_010_1244
Obrazovka SuperBright Plus s rozlišením HD+ (1600 x 900) a jasem až 400 nitů zobrazuje fotografie, videa, webové stránky a dokumenty skutečně ostře a detailně. Obrazovka Samsung Series 9 je antireflexní, takže zaručuje dobrou viditelnost i venku na přímém slunci. Uživatelům nabízí velkorysý pozorovací úhel 170º. Displej notebooku je vybaven automatickými senzory, takže při sníženém okolním světle se snižuje jas obrazovky a zapíná se podsvětlení klávesnice a naopak.
Pro ovládání slouží multidotykový touchpad, který zamezuje nechtěným pohybům kurzoru způsobeným dotykem dlaně. Touchpad je opatřen skleněným povrchem a obrazovým senzorem, takže podporuje různá gesta (například spojení prstů, tažení a otočení) včetně pokročilého rozpoznávání 3D obrazu, čímž zajišťuje sofistikované a intuitivní ovládání. K nastavení notebooku slouží optimalizační nástroj Samsung Easy Settings, který umožňuje stiskem jediné klávesové zkratky upravit nastavení základních funkcí přístroje.
Kvalitě provedení a výkonu odpovídá ovšem i doporučená maloobchodní cena, která u 13” verze činí 41 999 Kč a u 15” verze 29 999 Kč včetně DPH. Nižší cena rozměrnější verze je dána hlavně nasazením levnějšího procesoru Intel i5.

Mohlo by vás zajímat: