Google překladač: English Deutsch

Keep calm and get certified

Autor článku: Nicom - Ondřej Hudeček   

Tags: ATC | Autodesk | Expert | Lektor | Nicom | Student | Summit | Vzdělávání

London ATC summit 115. Autodesk ATC summit

Jinými slovy, bez profesionálních certifikací to není ono. V tomto duchu se neslo celé setkání v centru Londýna, kam se sjeli zástupci ATC (Autorized Training Centre) z 16 zemí Evropy včetně českého zastoupení akciové společnosti NICOM. Hlavními tématy dne nabitého až do konce byla profesionalita lektorů Autodesku a jejich budoucnost.

1. ATC
ATC – Autorized training centre neboli školicí centrum, které je schváleno a podporováno přímo Autodeskem, je místem s největší koncentrací profesionálních lektorů a odborníků na široké spektrum programů, jež Autodesk nabízí. ATC nefunguje jen tak samo o sobě, bez profesionálních lektorů je to jen dobře vybavená počítačová učebna.
London ATC summit 3

2. Budoucnost ATC
V době, kdy lze na internetu nalézt naprosto cokoli od zavazování tkaniček u bot až po stavbu domu, se mění i přístup k profesionálnímu vzdělávání. Svojí brilantní prezentací „The ATC Survival Guide: Embracing 21 st Century Learners“ nám Matt Murphy z Bostonu nastínil, jaká je budoucnost profesionálních lektorů, samozřejmě pro produkty Autodesk. Z 21. století jsme velmi rychle nahlédli až do vzdělávání 23. století a mohu říci jedno: budoucnost je jednoznačně individualizovaný přístup ke školení, zaměřený na požadavky konkrétních uživatelů, z nichž každý potřebuje pro svou práci znát něco jiného.
London ATC summit 2

3.Všichni certifikovaní – od uživatelů až po lektory
Nejčastěji skloňované slovo celého letošního setkání byly certifikace. Certifikace pro všechny druhy uživatelů produktů společnosti Autodesk. Jelikož takové profesionální certifikace mohou podstatně zvýšit uplatnitelnost na trhu práce, jsou pro Autodesk přirozeně jednou z priorit v oblasti vzdělávání.

O tom, k čemu vlastně budou certifikace různým uživatelům sloužit, pojednávala pochopitelně i jedna z mnoha přínosných přednášek:

  • Kirstin Donoghue a Yvonne EnslenCertification – What´s the big deal?

3.1 Autodesk Student Expert
V oblasti školství začíná také jedna z prvních úrovní, a sice Autodesk Student Expert, která přináší skvělou příležitost těm nejšikovnějším studentům, aby mohli posunout svoje možnosti na vyšší úroveň. Student expert má možnost zdarma využívat programy společnosti Autodesk, které potřebuje, a velkou výhodou je rovněž členství v komunitě ostatních expertů, se kterými může sdílet své nápady a zkušenosti, což je pro studenty prioritní. V neposlední řadě je také velvyslancem Autodesku mezi svými spolužáky.

Certifikace se obvykle vážou na produkty, které používáte, takže výsledek může vypadat například takto: Ondřej Hudeček, 3ds Max Certified Professional.

Přednášky zaměřené na úroveň Student Expert byly hned dvě:

  • Justine GrayStudent Experts and how they can benefit you as an ATC
  • Silvio LavandeirasStudent Expert presents Online learning content from Autodesk

3.2 Autodesk Certified User
Pro ty, kteří už se pohybují v praxi namísto studia, je tu Certified User, který dokazuje, že svůj software skutečně ovládáte. Samozřejmostí je také přístup do komunity Autodesku, kde se všichni mohou podělit o své zkušenosti.

3.3 Autodesk Certified Professional
Uživatelsky nejvyšším stupněm je Certified Professional. Zkouška se často skládá z několika částí a prověří znalosti z oboru, a hlavně dokonalou znalost programu. A v neposlední řadě to velice dobře vypadá v patičce e-mailu!
:-)

3.4 Autodesk Certified Instructor
Certified Instructor je teprve nedávno obnovená certifikace pro profesionální lektory a v této oblasti je i metou nejvyšší. Zaměření této certifikace již není orientováno na program samotný, tomu se věnuje již certifikace předešlá, kterou bezpodmínečně musejí ACI úspěšně zvládnout. ACI se zaměřuje zejména na kvalitu vzdělávání samotného a výsledná certifikace, tedy získání onoho „papíru“, je jen závěrem školení, které certifikovaní instruktoři absolvují.

4. Závěrem
Přednášek bylo ještě o něco více a komunikace s pořadateli akce i se samotnými přednášejícími, ať už o přestávkách mezi přednáškami, nebo na závěrečné after party, byla více než příjemná a přínosná. Člověk by ani nevěřil, kolik se toho během jediného dne může dozvědět.

Keep calm and get certified!
London ATC summit 4

Ondřej Hudeček
3ds Max Certified Professional
lektor Autodesk, Adobe a Corel


Mohlo by vás zajímat: