Google překladač: English Deutsch

Bude se designérům hodit nový projektor Epson EB-1430Wi?

Autor článku: Karel Heinige   

Tags: Byznys | EB-14x0 | EB-19xx | Epson | Hardware | Navrhování | Projektory

Epson-EB-1430Wi-1428Společnost Epson uvádí na trh dvě nové produktové řady, v rámci kterých představuje šest nových 3LCD projektorů s řadou jedinečných a inovativních funkcí, které jsou u business projektorů použity vůbec poprvé. Řadu EB-19xx tvoří čtyři modely, které mimo jiné zahrnují první projektor Epson s rozlišením WUXGA o hmotnosti nižší než 5 kg a také první projektor s technologií Miracast. Nabízejí vysoké rozlišení a vysoký jas pro firemní prezentace v bezkonkurenční kvalitě. Oba modely nové řady EB-14x0Wi mají velmi krátkou projekční vzdálenost a jsou navrženy jako interaktivní systémy pro konferenční místnosti.

Pojďme se zaměřit hlavně na model Model EB-1430Wi, který nabízí funkci interaktivního dotykového ovládání prsty. Dotykové ovládání představuje bezprostřední interakci s použitím přirozených gest a je ideální pro okamžité zdůraznění myšlenky nebo argumentu. Jedná se o přesnou, jednoduše nastavitelnou technologii s intuitivním ovládáním, která vynikajícím způsobem doplňuje používání interaktivních per. Dotykové ovládání je založeno na principu laserové clony před promítaným obrazem, kde systém detekuje narušení clony způsobené jedním nebo více prsty. Dotykové ovládání může výrazně usnadnit a zefektivnit tvůrčí týmovou práci například designérů, konstruktérů nebo projektantů. Kromě projektoru a vysílače laserové clony je k práci totiž potřeba už jen rovná bílá (ale i černá) projekční plocha, umístěná vodorovně na stole nebo svisle na zdi.
EB-1430Wi-1428U tohoto projektoru si dovedeme velmi dobře představit například práci designéra, který může na mnohem větší ploše, než nabízejí současné tablety, kreslit buď prstem, nebo perem své představy o budoucím výrobku. Snímání přerušení laserových paprsků je natolik přesné, že po krátké době získá uživatel schopnost označovat na ploše i prstem jednotlivé pixely, což mu umožní pracovat i s malými detaily.
Projektor má velmi krátkou projekční vzdálenost a umožňuje interaktivní vkládání poznámek dvěma uživateli současně. Proto se výborně hodí pro použití v zasedacích místnostech. Disponuje zcela novým režimem sdílení tabule, díky kterému mají účastníci jednání možnost zobrazit promítaný obsah a vkládat do něj poznámky prostřednictvím celé řady chytrých zařízení, aniž by potřebovali jakoukoli speciální aplikaci. Poznámky je možné interaktivně vkládat i z různých míst najednou, což výrazně usnadňuje komunikaci a spolupráci v případě, že potřebujete zorganizovat jednání mezi vzdálenými kancelářemi. Projektor je také vybaven softwarem EasyMP pro síťové monitorování, síťovou projekci a projekci z několika počítačů, a také aplikací Epson iProjection1 pro zařízení s dotykovou obrazovkou, která umožňuje snadné sdílení a zobrazení obsahu.
Projektory EB-1430Wi poskytuje světelný výkon 3300 lumenů a rozlišení WXGA, jeho součástí jsou také dva vstupy HDMI a integrované 16W reproduktory. Dodává se se dvěma interaktivními pery.
Bude k dispozici od srpna 2014.

Tabulky technických parametrů obou řad nových projektorů

Funkce a vlastnosti řady - EB-1430Wi

EB-1430Wi

EB-1420Wi

Bílý i barevný světelný výstup se stejným jasem (v lumenech)

3300

3300

Nativní rozlišení (poměr stran obrazu 16 : 10)

WXGA

WXGA

Velmi krátká projekční vzdálenost

Dvě interaktivní pera

Interaktivní dotykové ovládání prsty

-

Kontrastní poměr 10 000 : 1

2 vstupy HDMI pro zobrazení videa a přehrávání zvuku ve vysokém rozlišení

USB displej 4 v 1

Možnost vkládání poznámek bez použití PC, ovládací prvky projektoru na projekční ploše

Nástroje Easy Interactive 3.0

Funkce rozdělení obrazu

Integrovaný 16W reproduktor

Podpora Wi-Fi

 

Funkce a vlastnosti řady EB-1985WU

EB-1985WU

EB-1980WU

EB-1975W

EB-1970W

Rozlišení

WUXGA

WUXGA

WXGA

WXGA

Bílý i barevný světelný výstup se stejným jasem (v lumenech)

4800

4400

5000

5000

Technologie 3LCD pro stejně vysoký bílý a barevný světelný výstup

Připojení přes rozhraní Wi-Fi a WiDi / Miracast

_

_

Životnost lampy v hodinách (normální / ekonomický režim)

4000 / 3000

4000 / 3000

4000 / 3000

4000 / 3000

Automatická vertikální a horizontální korekce lichoběžníkového zkreslení

Asistent zaostřování a funkce přizpůsobení obrazu projekční ploše

2 porty HDMI, z toho jeden s podporou připojení MHL

Kopírování nastavení OSD

Funkce rozdělení obrazu

Síťová projekce, prezentace z paměťového zařízení USB bez použití PC

Kompatibilita se softwarem iProjection1

Software Multi-PC s možností propojení až 50 počítačů

Integrovaný 16W reproduktor


Mohlo by vás zajímat: