Google překladač: English Deutsch

Cat představil v České republice smartphone Cat B15Q

Autor článku: Cat   

Tags: 4.4 | Android | B15Q | CAT | Hardware | KitKat | Mobil | Smartphone

Cat B15Q-1433Společnost Cat představila 28. července svůj nejnovější model odolného smartphonu Cat B15Q. Jedná se ovůbec první odolný telefon na světě s nejnověji vydaným operačním systémem Android verze 4.4 (KitKat). Také nejnovější model B15Q se vyznačuje extrémní odolností, aby byl skvělým pomocníkem nejen v drsných pracovních podmínkách, ale i pro aktivní trávení volného času. Vývojáři vycházeli ze zpětné vazby zákazníků a kromě navýšení výkonu přidali i spoustu dalších vylepšení jako například přisvětlovací LED diodu, která u původního modelu B15 uživatelům chyběla.

Cat B15Q je spolehlivý a rychlý odolný telefon s 4jádrovým procesorem o frekvenci 1,3 GHz a Androidem 4.4 KitKat. Mezi další vylepšení patří Bluetooth v4.0 a přisvětlovací dioda. Pro lepší telefonování v rušném prostředí přibyl větší reproduktor včetně duálního mikrofonu eliminujícího vnější ruchy. Stejně jako předchůdce je i B15Q Dual SIM model. Šasi je opět pokryto odolnou pryží a vyztuženo eloxovanými hliníkovými bočnicemi. Díky těmto prvkům a celkové konstrukci je Cat B15Q certifikován pro bezproblémový chod při pádu na beton z výšky až 1,8 metru a ponoření do vody do metrové hloubky po dobu až 30 minut. Spolu s odolností proti vniku prachu tedy splňuje normu IP 67. Problémem pro něj nejsou ani extrémní teploty v rozsahu od -25 do 55° C.
Kromě aplikací společnosti Cat, které ocení především majitelé těchto stavebních strojů, je v Cat B15Q předinstalovaná sada nástrojů pro profesionální práci se zvukem od společnosti Waves Audio nebo SwiftKey klávesnice pro snazší psaní. Milovníci zajímavých vědeckých projektů v telefonu rovněž naleznou aplikaci projektu Ocearch Global Shark Tracker na sledování pohybu žraloků, jejímž partnerem je právě společnost Cat.
Telefon Cat B15Q je v prodeji u běžných prodejců elektroniky za doporučenou koncovou cenu 8 990 Kč.

Technické specifikace Cat B15Q
Odolnost: IP67 + MIL SPEC 810G
Baterie: 2000 mAh, až 16 hodin hovoru
Displej: 4” WVGA, Gorilla Glass 2, možnost ovládat mokrými prsty
Fotoaparát: 5 Mpx s LED přisvětlením
Hmotnost: 170 g
Provozní teplota prostředí: -25°C až 55 °C


Mohlo by vás zajímat: