Minerva
Google překladač: English Deutsch

Simcenter 3D přináší významné novinky

Autor článku: Tisková zpráva   

Tags: CAD | CIMdata | LMS | Siemens | Simcenter 3D | Simulace

simcenter ilustracniSpolečnost Siemens představuje nejnovější verzi Simcenter 3D, špičkového CAE řešení v oblasti paralelních víceoborových simulací. Simcenter 3D je určen pro analytiky, kteří pracují s daty z různých CAD zdrojů. Aplikace je postavena na platformě Siemens NX, pracuje proto bezproblémově s CAD systémem NX. Simcenter 3D přináší od minulé verze řadu vylepšení. Je součástí portfolia Simcenter společnosti Siemens a přináší převratné inovace pro výrobce v automobilovém, leteckém a strojírenském průmyslu. Tato nejnovější verze umí plně využít výhod optimalizace topologie, konvergentního modelování (Convergent Modeling) a generativních návrhů.


Optimalizace topologie v NX Nastran na příkladu odlehčeného sedadla

Zmíněná řešení umožňují věrnější modelování pohybů i přesnější akustické a mechanické simulace. Nový Simcenter 3D přináší nejen nelineární vícekrokové analýzy NX Nastran, ale i pokročilé analýzy kompozitních materiálů využívající funkce softwaru LMS Samtech Samcef. Uživatelé ocení také vylepšení pracovních postupů v oblasti modelování velkých sestav a simulací pružných potrubí a hadic.

„Společnost Siemens pokračuje ve vývoji unikátní technologie Simcenter, kterou představila minulý rok a do které mohutně investovala s cílem vytvořit opravdu špičkový simulační nástroj CAE. Nejnovější verze Simcenter 3D přináší inovativní funkce pro optimalizaci topologie v kontextu generativního návrhu. Kromě toho se mohou uživatelé těšit na nástroje hybridního testování a analýzy, které budou použitelné v oblasti vysokofrekvenčních zvukových polí a vibrací. Všechna zmíněná vylepšení znamenají, že nový Simcenter 3D přináší do praxe nejnovější trendy a metody v oblasti složitých multidisciplinárních analýz.“
Donald Tolle, ředitel oddělení simulací, CIMdata


Simcenter 3D nabízí řešič akustické analýzy FEM Adaptive Order, který výrazně zrychluje zkoumání vibro-akustických jevů

Kromě skvělé spolupráce s CAD systémem NX a technologie konvergentního modelování přináší nový Simcenter 3D funkce generativního návrhu pro konstruktéry a pokročilé analytiky. Poprvé tak může být výstup optimalizace topologie přímo použit k návrhu výrobku bez nutnosti tvorby geometrie. Navíc mohou nyní inženýři přímo pracovat s naskenovanými daty nebo optimalizovaným tvarem výrobku a spouštět analýzy i simulace. Při použití Simcenter 3D spolu se softwarem HEEDS pro automatickou analýzu návrhu budou moci inženýři snadno odhalit potenciál i kritická místa v návrhu výrobku.

Novinkou této verze je hybridní modelování, které umožní analytikům zpřesnit simulace zahrnutím dat ze zkoušek prototypů. Další vylepšení přináší podporu dílčích mechanismů v rámci pohyblivých sestav, rychlejší výpočet analytických kontaktů v pohyblivých modelech a přesnější výsledky akustických simulací.


Simcenter 3D umožňuje efektivní sestavení velkých modelů z modulárních dílčích mechanismů


Simcenter 3D zjednodušuje tvorbu velkých sestav, například modelů automobilových karosérií

Nelineární simulace v Simcenter 3D byla obohacena o nové funkce řešičů NX Nastran a LMS Samcef. Kromě výkonných simulací nelineárního termomechanického chování turbín přináší nyní Simcenter 3D také rozšířenou podporu vícekrokových nelineárních simulací s více prvky a lepšími algoritmy. Další nové funkce umožňují realistické simulace vytvrzení kompozitů a předvídání jejich chování, například zbytková napětí a odpružení.

„Naše řešení Simcenter přináší důležité funkce, které našim zákazníkům pomáhají inovovat jejich výrobky. S naší poslední verzí aplikace Simcenter 3D jsme schopní integrovat více technologií z různých nástrojů pod jednou platformou. Na základě znalostí oborů CAE, zejména pevnostních analýz, akustických analýz, pohybových analýz a nelineárních analýz, jsme Simcenter 3D vylepšili tak, aby nabídl našim uživatelům unikátní sadu nástrojů a nevídaný výkon simulací.“
Jan Leuridan, senior viceprezident oddělení simulací a testování, Siemens PLM Software


Nelineární simulace testu pádu elektronického zařízení v řešiči NX Nastran


V Simcenteru 3D mohou nyní inženýři simulovat chování pružných potrubí a hadic

Některá z vylepšení cílí na pracovní postupy specifické pro průmysl. Simulační inženýři v oblasti výroby automobilů, letadel a strojírenství jistě uvítají možnost použít univerzální propojení u modelů velkých systémů a provádět analýzu hned s několika zvolenými řešiči. Nový Simcenter 3D také využívá řešič LMS Samcef při simulacích pružných potrubí a hadic v různých odvětvích.


Mohlo by vás zajímat: