SolidWorks 2021
Helios
Helios
Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

HSI com
Siemens - APS Opcenter
ZWsoft
GFI Unlimited

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Zobrazení polohy mobilního telefonu

Autor článku: Administrator   

Společnost KAKTUS Software oznámila dokončení a spuštění webové aplikace PhoneOnMap, která umožňuje zobrazovat polohu a pohyb mobilního telefonu s vestavěným GPS na mapě. Aplikace PhoneOnMap poskytuje zajímavé výhody jak soukromým osobám, tak komerčním společnostem, přičemž její využívání je bezplatné. Uživatelem aplikace se může stát kdokoliv, kdo má mobilní telefon s integrovaným GPS zařízením, aktivovaný mobilní datový tarif a kdo se zaregistruje na webovém portálu PhoneOnMap. Poté stačí nainstalovat aplikaci do mobilního telefonu a služba je okamžitě funkční. Aplikace funguje v mobilních telefonech s integrovaným GPS a operačním systémem Symbian nebo Windows Mobile.

Možnosti využití aplikace jsou velmi široké. Například rodičům může poskytnout informaci o tom, zda se jejich dítě dostalo bezpečně z domova do školy a zpět. Stejným způsobem je možné zjistit informaci o poloze někoho z rodiny či přátel, kdo odjel na dovolenou či na víkend do neobydlené oblasti. Společnosti, zejména z oblasti spedice, taxislužby a dalších služeb, mohou nyní mít okamžitý přehled o pohybu zaměstnanců v terénu. Anebo mít informace pro případ, že je potřeba někomu prokázat, kde se určitý člověk nacházel kupříkladu před týdnem v určitou dobu. Vzhledem k použité technologii není systém omezen teritoriálně a je možné jej používat v rámci celého světa.
Oproti jiným službám postaveným na bázi GSM lokace je služba PhoneOnMap přesnější (jednotky metrů). Aplikaci PhoneOnMap lze v současné chvíli využívat na více než 70 různých typech mobilních telefonů dostupných v ČR – jejich aktuální seznam je uveden na webových stránkách, přičemž tento seznam se neustále rozšiřuje. Aplikaci lze na mobilním zařízení ovládat velmi jednoduše s možností nastavení různých režimů s ohledem na potřebnou dostupnost či výdrž baterie.
Více informací lze nalézt na www.phoneonmap.cz