Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

GEPRO
Bentley
Předplatné časopisu CAD
Gopas

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Mobilní odečty měřidel

Autor článku: Karel Heinige   

Tags: GIS | GPS | Software

DHS934.jpgPočátkem letošního léta společnost D.H.S. – Data, Hardware, Software (DHS) uvedla na trh nový systém pro odečty a správu měřidel UTILITY 2.0. Produkt je určen především utilitním firmám. Umožňuje jim přímo v terénu sbírat informace z odběrných míst, jako jsou stavy měřidel, provádět pravidelný servis zařízení, realizovat výměny měřidel, zaměření odběrného místa pomocí GPS a přenášet všechny získané informace zpět do stávajícího informačního systému on-line nebo off-line. Výrazně tak dochází ke snížení chybovosti a zrychlení činností, čímž firmy šetří čas pracovníků a navíc související náklady spojené s tiskem papírových sestav. Utilitní společnosti mohou získat mnoho dalších dodatečných informací o odběrném místě a jeden pracovník může vykonávat i další činnosti, jako např. zaevidování poškozeného měřidla a okamžité předání k řešení nebo nastavení měřidla pro dálkový odečet, což doteď nebylo možné.
Systém UTILITY 2.0 pracuje nad stávajícím informačním systémem utilitní společnosti bez nutnosti jeho výměny, „pouze“ přenáší data do terénu a zpět.“ Systém UTILITY 2.0 je moderním nástupcem předchozího systému UTILITY 1.0. Využívá třívrstvou architekturu. Aplikace běžící na stolním počítači (PC) slouží k rozdělování práce, správě uživatelů a mobilních terminálů. Aplikace na mobilním terminálu slouží pracovníkovi v terénu pro výkon činnosti, která navíc umožňuje využít GPS, zabudovaný fotoaparát, telefonovat, posílat SMS zprávy a přenášet data on-line.
DHS se řídí požadavky zákazníků a tak práce na vývoji a modernizaci systému UTILITY 2.0 pokračuje i nadále. Kromě rozšíření informací, které bude možné v mobilních terminálech zpracovávat, se tak budou moci nechat v budoucnu pracovníci k odběrnímu místu třeba navést.

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit