Dassault - SolidWorks
Siemens
Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

GEPRO
NAFEMS - idiada
SIEMENS - PLM automation
RedHat

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Mobilní odečty měřidel

Autor článku: Karel Heinige   

Tags: GIS | GPS | Software

DHS934.jpgPočátkem letošního léta společnost D.H.S. – Data, Hardware, Software (DHS) uvedla na trh nový systém pro odečty a správu měřidel UTILITY 2.0. Produkt je určen především utilitním firmám. Umožňuje jim přímo v terénu sbírat informace z odběrných míst, jako jsou stavy měřidel, provádět pravidelný servis zařízení, realizovat výměny měřidel, zaměření odběrného místa pomocí GPS a přenášet všechny získané informace zpět do stávajícího informačního systému on-line nebo off-line. Výrazně tak dochází ke snížení chybovosti a zrychlení činností, čímž firmy šetří čas pracovníků a navíc související náklady spojené s tiskem papírových sestav. Utilitní společnosti mohou získat mnoho dalších dodatečných informací o odběrném místě a jeden pracovník může vykonávat i další činnosti, jako např. zaevidování poškozeného měřidla a okamžité předání k řešení nebo nastavení měřidla pro dálkový odečet, což doteď nebylo možné.
Dytron
Systém UTILITY 2.0 pracuje nad stávajícím informačním systémem utilitní společnosti bez nutnosti jeho výměny, „pouze“ přenáší data do terénu a zpět.“ Systém UTILITY 2.0 je moderním nástupcem předchozího systému UTILITY 1.0. Využívá třívrstvou architekturu. Aplikace běžící na stolním počítači (PC) slouží k rozdělování práce, správě uživatelů a mobilních terminálů. Aplikace na mobilním terminálu slouží pracovníkovi v terénu pro výkon činnosti, která navíc umožňuje využít GPS, zabudovaný fotoaparát, telefonovat, posílat SMS zprávy a přenášet data on-line.
DHS se řídí požadavky zákazníků a tak práce na vývoji a modernizaci systému UTILITY 2.0 pokračuje i nadále. Kromě rozšíření informací, které bude možné v mobilních terminálech zpracovávat, se tak budou moci nechat v budoucnu pracovníci k odběrnímu místu třeba navést.

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit