Altair - konference
Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

HSI com

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Integrovaný TomTom ve Fiatech

Autor článku: Gric   

TomTom oznámil podrobnosti o Blue&Me – TomTom, integrovaném systému s přenosným navigačním zařízením, který vyvinul ve spolupráci s Fiat Group Automobiles. Řešení vyvinuté pro hladkou spolupráci se systémem Blue&Me je díky společnosti Magneti Marelli, která podporovala jeho integraci, ideálním doplňkem palubní desky automobilu. Jeho unikátní funkce byly navržené tak, aby práce s navigací byla ještě snazší, bezpečnější, efektivnější a zábavnější.

Zařízení je do vozu začleněno prostřednictvím palubní stanice, kterou vyvinula a vyrobila společnost Magneti Marelli. Představuje záruku bezpečné a stylové integrace, navíc je možné přístroj ze stanice kdykoli vyjmout a použít v jiném vozidle.

Základní vlastnosti nového zařízení:

  • Ovládací tlačítko na volantu umožňuje řidičům pracovat s přístrojem, aniž by museli spustit ruce z volantu.
  • Hands-free volání znamená, že řidiči mohou používat svůj mobilní telefon prostřednictvím Blue&Me a hlas volaného je přenášen do reproduktorů vozidla.
  • eco:Drive Info poskytuje informace o stylu řízení v reálném čase, návrhy na snížení dopadu na životní prostředí a optimalizaci spotřeby paliva.
  • Varování o nedostatku paliva ukáže řidiči nejbližší benzinovou pumpu v okamžiku, kdy systém zaznamená nízkou úroveň paliva v nádrži.
  • Vylepšené zobrazení cest poskytuje řidičům srozumitelný přehled všech důležitých cestovních informací, jako je průměrná rychlost, spotřeba paliva či ujetá vzdálenost.
  • Speciálně navržené úpravy zahrnují úvodní obrazovku, body zájmu (POI – Points of Interest), ikony a menu. Zvláštní kategorie bodů zájmu zobrazuje benzinové stanice nabízející zemní plyn.
  • Unikátní technologie TomTom jako například IQ Routes dávají řidičům jistotu, že nehledě na aktuální den a čas cestují tou nejrychlejší možnou trasou.*

Blue&Me – TomTom nabídne mapy 45 evropských států**. Dostupný bude v posledním čtvrtletí 2009.

Uživatelé mohou svou navigaci pravidelně aktualizovat připojením k bezplatné softwarové aplikaci TomTom HOME. Ta jim zároveň umožňuje získat nové mapy či obsah včetně hlasů, bodů zájmu, úvodních obrazovek a ikon.

Fiat Punto Evo bude prvním vozem, který nabídne Blue&Me – TomTom. Řešení bude postupně rozšířeno do dalších modelů tohoto výrobce.