Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

EIZO
Předplatné časopisu CAD

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Mio přichází s GPS Smartphonem K70

Autor článku: Karel Heinige   

Tags: GIS | GPS | Hardware

leap70_934.jpgVýrobce přenosných navigačních zařízení Mio uvádí na český trh nový model z řady „chytrých telefonů“ se zabudovaným čipem pro příjem GPS signálu. Toto řešení přináší uživatelům řadu výhod a kombinaci funkcí několika zařízení v jednom. Telefonní hovory, SMS a MMS zprávy, Internet, email, kalendář, kontakty, programy pro práci s dokumenty Microsoft Office a samozřejmě i možnost navigace. Díky svému designu, hardwarovým specifikacím a nabídce funkcí se řada Smartophonů Mio s označením A stala po celém světě velmi oblíbenou a v kombinaci s možnostmi kvalitní navigace pro některé uživatele i zcela nepostradatelnou. Zcela nový hardwarový základ Mia K70 dává širší možnosti a dostatek výkonu pro moderní softwarové vybavení, jehož základem jsou plně lokalizované Windows Mobile 6.1. K předinstalovaným programům také patří Microsoft Office Mobile ve stejné verzi a množství doplňkových aplikací Mio, které společně poskytnou pracovní nástroje pro většinu aplikací mobilní kanceláře - od komunikace prostřednictvím telefonu, zpráv či emailu, přes vyhledávání

na internetu, až po psaní dokumentů, editaci obrázků či plánování. Pozadu nezůstanou ani multimediální funkce a uživatel tak může prohlížet fotografie, přehrávat video či poslouchat hudbu.
Hardwarová výbava K70 je bohatá. Kromě GSM modulu pro čtyři druhy sítí umožňujícího i moderní vysokorychlostní datová připojení jsou v tenkém těle integrovány i Bluetooth a WiFi čipy pro připojení k ostatním zařízením a datová připojení k místním sítím či k internetu. Pro spolehlivou GPS/AGPS navigaci slouží osvědčený SiRFStar III a pohotové obrázky zachytí integrovaný fotoaparát s rozlišením 3 megapixely, který může fotografie ukládat i jako obrázky NavPix pro sdílení oblíbených míst s přáteli. Pro výstupy jednotlivých programů a ovládání zařízení slouží jemný dotykový 3,5 palcový displej s automatickým nastavením jasu dle okolních světelných podmínek. S orientací displeje a ovládáním některých funkcí pomůže G-senzor, citlivě reagující na polohu zařízení. Moderní design, jemuž právě diplej vévodí, pak ještě podtrhují ovládací tlačítka.
Smartphone Mio K70 bude na českém trhu dostupný od druhé poloviny srpna 2009. Doporučená maloobchodní cena Mio K70 je 11 990 Kč.

 

Souhrn technických parametrů

Operační systém
Windows Mobile 6.1 – lokalizovaný (Sunnysoft)
ProcesorQualcomm MSM7201A
Frekvence533MHz
PaměťROM 256MB, RAM 256MB
Displejdotykový 3.5”WQVGA TFT s 256K barev
Datové přenosyGPRS/EDGE(850/900/1800/1900) WCDMA/HSPA(850/1900/2100)
Fotoaparát3M AF/VGA
Baterie1030mAh
RozšířeníMicroSD slot
GPSSiRFStar III GPS čip a AGPS
Bluetoothverze 2.0
USBverze 2.1
WiFi802.11 b/g
AudioWMA, AMR, AAC…
VideoMP4, WMV, H.263...
Rozměry115.3x61.5x11.9mm
Hmotnost115g
OstatníSvětelný senzor, G senzor, IR senzor, 96 polyfonních melodií

 


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit