Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Nové navigace řady TomTom GO x50

Autor článku: Karel Heinige   

Tags: GIS | GPS | Hardware | Navigace | Software

go950_936.jpgTomTom představil novou řadu navigací TomTom GO x50. Tři přenosná navigační zařízení TomTom GO 950, TomTom GO 750 a TomTom GO 550 se vyznačují použitím technologie IQ Routes1, stylovým zevnějškem a také kompletně přepracovaným uživatelským rozhraním. Velká pozornost byla věnována integraci navigačních technologií TomTom do uživatelského menu, které je nyní intuitivnější a snáze ovladatelné. Řada GO x50 podporuje hlasové příkazy a ovládání2. Poprvé tak uživatelé mohou ovládat svou navigaci pouze svým hlasem. Tímto způsobem mohou aktivovat přes 100 různých úkonů, jako je plánování trasy, změna preferencí či telefonní hovor. Proto řidiči nemusejí ani na okamžik spustit oči z vozovky, což znamená bezpečnější jízdu pro ně i jejich okolí. Řada TomTom GO x50 má také zdokonalený reproduktor pro čisté hlasové instrukce a pohodlnější volání hands-free.
Řada GO x50 přichází s aktivním držákem s integrovaným přijímačem informací RDS-TMC3. To znamená, že řidiči přijímají za jízdy neustále aktualizované dopravní informace bez nutnosti připojení dalších kabelů, a to i v zahraničí. Mohou tak lépe naplánovat ideální trasu své cesty.
Další novinku představuje uživatelské menu disponující nabídkou frekventovaných destinací, která se stará o rychlejší a snazší výpočet tras do často navštěvovaných míst. Za povšimnutí stojí také volba Eco Routes umožňující výpočet trasy nejúspornější na spotřebu paliva. Výhodou jsou nejen uspořené náklady na pohonné hmoty, ale samozřejmě také menší dopad na životní prostředí.

Rozšířené mapové pokrytí

Řada TomTom GO x50 poprvé obsahuje mapy Malty, Řecka a Turecka. Mimo to se nové modely mohou pochlubit technologií Map Share, která umožňuje vytváření instantních změn v mapách a jejich sdílení s ostatními uživateli prostřednictvím bezplatné softwarové aplikace TomTom HOME.
  • TomTom GO 950 přichází s předinstalovanými mapami pro „door-to-door“ navigaci ve Spojených státech, Kanadě a 45 státech Evropy a disponuje technologií Enhanced Positioning Technology (EPT) pro nepřerušenou navigaci (dokonce i během jízdy v tunelu);
  • TomTom GO 750 nabízí pohodlnou „door-to-door“ navigaci ve 45 státech Evropy;
  • TomTom GO 550 obsahuje regionální mapu České republiky.
Nová řada TomTom GO x50 počítá nejrychlejší trasy na základě nejobsáhlejší světové kolekce historických rychlostních profilů. Tato stále se rozšiřující databáze zahrnuje přes 800 miliard historicky naměřených rychlostí na 15 milionech kilometrů silnic ve 24 evropských zemích.
Jakmile je řidič na cestě, přístroj nepřetržitě kontroluje přítomnost jiné, rychlejší trasy, přičemž zohledňuje měnící se dopravní podmínky prostřednictvím technologie IQ Routes a informací RDS-TMC3.
Řada TomTom GO x50 se do prodeje dostane na podzim. Ceny budou oznámené později.
Více informací najdete na webu TomTom.

Mohlo by vás zajímat: