Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Nová řada navigací Mio s multimediálními funkcemi

Autor článku: Karel Heinige   

Tags: GIS | GPS | Hardware | Software

miomoov7_940.jpgVýrobce přenosných navigačních zařízení Mio představuje českému trhu další modely přenosných navigačních zařízení s novým navigačním softwarem Spirit. Po nedávno uvedené řadě Moov S přichází Moov V505 a V735 – moderní navigace pro uživatele, kteří na svých cestách potřebují nejen kvalitní navigaci, ale hledají rovněž zábavu prostřednictvím multimediálního obsahu. Obě tyto navigace poskytují svým uživatelům jistotu v podobě bezplatné roční aktualizace map a 30denní záruky nejnovějších map.
Mio Moov V505 nabízí 4,7“ dotykový displej, zatímco hlavním znakem Mio Moov V735 je displej se sedmipalcovou úhlopříčkou, a tedy více jak trojnásobnou zobrazovací plochou oproti standardním navigacím. Ovládání je tak bezpečnější a jednodušší a zobrazené mapy přehlednější. I přes maximální rozměry zobrazovacích ploch a množství vestavěných funkcí jsou těla zařízení Moov V velmi tenká a jejich linie následují čistý design řady Moov S. K ovládacím prvkům patří kromě displeje také tlačítko pro návrat do hlavní nabídky, která je tak vždy okamžitě k dispozici a uživatele nasměruje k jednotlivým navigačním a multimediálním funkcím.
V navigačním softwaru Mio Spirit jsou mapy díky zobrazení TruMap jasné a přehledné a nejsou již zakryty dalšími informacemi. Přehled o své poloze a okolí tak uživatel získá na první pohled. Při odbočování či na sjezdu z dálnice pak ocení detailní navádění pro řazení v jízdních pruzích. Snížit náklady na pohonné hmoty zase pomůže nová možnost výpočtu ekonomické trasy, která bere v úvahu průjezd světelnými křižovatkami a zatáčkami, a omezí tak počet zbytečných zastavení, brzdění a rozjezdů. Moov V505 a V735 dále obsahují přijímač dopravních informací RDS–TMC s vestavěnou anténou v napájecím kabelu bez nutnosti instalace dalších antén na čelní sklo automobilu.
Nalezení destinace, ale i určitého bodu zájmu (POI) je v Mio Spirit jednoduché, ať už prostřednictvím vyhledávání podle klíčových slov nebo pomocí inovativního ExploreMode. Novinkou je vyhledávání na jednom řádku, kdy uživateli stačí napsat do jednoho řádku požadovanou adresu nebo klíčové slovo, stejně jako při vyhledávání na internetu, a navigace zobrazí výsledky v přehledném seznamu i na mapě. Režim ExploreMode nabízí nový způsob prozkoumávaní okolí při prohlížení map, při němž se najednou zobrazí všechny blízké body zájmu. Prostě stačí kliknout na jakékoli místo na mapě, kolem něj se objeví zvýrazněné body zájmu, a uživatel tak jednoduše na první pohled najde, co hledá. Bližší informace mu pak může podat integrovaný cestovní průvodce obsahující základní informace o historii, otevíracích dobách či kontaktech u bodů zájmu v hlavních městech Evropy včetně Prahy.
Zásadní výhodu širokoúhlého displeje uživatel ocení především při využívání multimediálních funkcí. Mio Moov V505 a V735 umí přehrávat audiosoubory včetně formátu MP3 a videosoubory. Z pomocníka na cestách se tak rázem stane multimediální centrum, na kterém lze díky vestavěnému DVB-T tuneru sledovat i televizní vysílání. Multimediální funkce se navíc dají ovládat pomocí přiloženého dálkového ovládání. O svůj oblíbený film, seriál vysílaný v televizi, sportovní zápas, fotografie z dovolené nebo poslední album populárního interpreta tedy uživatelé nepřijdou ani na cestách, v autě či mimo něj.
Navigace Mio Moov V735 je na českém trhu dostupná od září 2009. Doporučená maloobchodní cena je 9 990 Kč.

Specifikace modelu V735
 • 7" displej pro komfortní a bezpečnější ovládání
 • kompletní mapy celé Evropy od TeleAtlasu
 • vestavěný DVB-T modul včetně integrované antény a dálkového ovládání (v balení je i externí anténa pro lepší příjem)
 • roční update map zdarma, 30denní záruka nejnovějších map
 • pojištění navigace proti krádeži
 • vyhledávání adresy jako na internetu – funkce SmartFind
 • RDS-TMC dopravní zpravodajství
 • audio- a videopřehrávač
 • cestovní průvodce
 • 4 druhy trasy – nejkratší, nejrychlejší, optimální nebo ekonomická
 • řazení v jízdních pruzích
 • 3D budovy a navigace podle fotografií NavPix
 • desktopový software MioMoreDesktop II pro správu navigace

Mohlo by vás zajímat: