SolidWorks 2021
Helios
Helios
Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

EIZO
Siemens - APS Opcenter
ZWsoft
GFI Unlimited

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Nový model Mio Moov S568FT se řadí mezi top modely

Autor článku: Gric   

mio_moov_s568ft_942.jpgSpolečnost Mio uvádí na český trh nový model řady S. Po S505 a S555 jde o osobní navigaci s označením S568FT. Od dříve uvedených modelů se na první pohled liší exkluzivním designem kombinujícím sklo a kov. Navigačním softwarem je Mio Spirit, stejně jako u ostatních aktuálních modelů Mio. Ultratenké matné kovové tělo doplňuje lesklý plochý displej, který je v rovině s okrajem okolního rámečku a tvoří tak kompaktní celek moderního vzhledu. Samotný dotykový displej má úlopříčku o velikosti 4,7“ a oproti klasickým displejům s matným povrchem disponuje živějšími barvami a vyšším kontrastem. V kombinaci se zobrazením TruMap nabídne jasné a srozumitelné mapy, které již nejsou zakryty dalšími informacemi, takže přehled o své poloze a okolí uživatel získá na první pohled. Při odbočování či na sjezdu z dálnice pak ocení detailní navádění pro řazení v jízdních pruzích. Snížit náklady na pohonné hmoty zase pomůže nová funkce výpočtu ekonomické trasy, jež bere v úvahu průjezd světelnými křižovatkami a zatáčkami a omezuje počet zbytečných zastavení, brzdění a rozjezdů. Moov S568FT také obsahuje přijímač dopravních informací RDS-TMC s vestavěnou anténou, čímž odpadá nutnost instalace dalších antén na čelní sklo automobilu.

Mio Moov S568FT disponuje řadou funkcí, které nabízí Mio Spirit. Umí například vyhledávat body zájmu (POI) podle klíčových slov na jednom řádku, podobně jako se vyhledává na internetu. Uživatel může také využít Explore Mode a vyhledat POI v okolí určité pozice. Bližší informace mu pak podá integrovaný cestovní průvodce obsahující základní informace o historii, otevíracích dobách či kontaktech u bodů zájmu v hlavních městech Evropy včetně Prahy.

Model S568FT dále nabízí několik nadstandardních funkcí, jako je zobrazení významných budov v perfektní trojrozměrné grafice pro snadnější orientaci, Bluetooth bezdrátovou technologii pro hands-free a datové hovory, MP3 přehrávač a FM vysílač, který umožní přehrávání oblíbených písniček prostřednictvím audiosystému v autě. Po připojení na internet mohou tyto modely vyhledávat POI také přímo prostřednictvím služby Google, která je značným rozšířením pro předinstalovanou databázi POI.

Nově uvedené modely řady S v sobě ukrývají aktuální mapové podklady 44 evropských zemí. Mio navíc již od loňského uvedení řady Moov garantuje ke každé nové navigaci bezplatné aktualizace map po dobu jednoho roku od její aktivace. Stejná záruka platí rovněž pro řadu S. Zároveň je možné ke všem novým zařízením získat pojištění proti krádeži nebo zničení na dobu jednoho roku.

Plánování trasy, její vyhodnocení, aktualizace mapových podkladů, aktualizace databáze radarů, zálohování zařízení, správa oblíbených položek, NavPix souborů, multimediálních souborů, to vše bude nyní ještě jednodušší díky nové verzi softwaru pro PC – MioMore Desktop 2, který přináší nové možnosti spolupráce s Google Maps pro ještě efektivnější plánování cest na velkém monitoru z pohodlí domova.