E LINKX
Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

CEGRA
SOLIDWORKS
Siemens

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Vítězové soutěže Revit Open 2010

Tags: Autodesk | Revit | Soutěž

revitopen-01Společnost Autodesk a Kabinet modelového projektování Fakulty architektury ČVUT (MOLAB) vyhlásily vítěze 4. ročníku soutěže Revit Open už v březnu letošního roku. Nám se však zpráva o této události nevešla do druhého čísla IT CAD, a proto o ní krátce informujeme nyní. V tomto ročníku zvítězili studenti Zuzana Retterová a Bořek Němec z Fakulty architektury ČVUT v Praze. Vítězní studenti navrhli koncepčně vynikající bydlení pro člověka, který programově bydlí sám – tzv. „single", je mladý, ekonomicky zajištěný, žije aktivním životem a má pozitivní přístup k ekologii. Soutěž byla již tradičně vypsána pro studenty a čerstvé absolventy vysokých škol s architektonickým nebo stavebním zaměřením v České a Slovenské republice a zahraniční studenty studující v ČR na stipendium.

Tématem soutěže Revit Open 2010 bylo navrhnout bydlení pro singles; zadání však nedefinovalo formu ani rozsah stavby. Vedlejším tématem byl pohled mladých lidí na problematiku singles. Pozemek byl situován konkrétně na střechu existujícího panelového domu v Oldřichově ulici v Liberci. Navrhované bydlení však mělo být zajímavé nejen pro singles. Mělo též za úkol nabídnout současným obyvatelům domu výhody, které by je přiměly nástavbu povolit. Studenti měli tyto výhody ve svém návrhu specifikovat. V návrhu objektu bylo zapotřebí zohlednit minimální provozní náklady a minimální provozní zátěž pro životní prostředí. Studie 3D modelů, vizualizace i dokumentace byly již tradičně vytvářeny v softwarových řešeních firmy Autodesk. Projekt v Autodesk Revit Architecture pak měl navíc možnost získat od poroty bonus.

revitopen-02Bořek Němec a Zuzana Retterová se svým vítězným návrhem

Letos se sešlo o 23 % návrhů více oproti loňskému ročníku. Napomohla k tomu již dobrá informovanost účastníků na webu soutěže, neustálá komunikace i během roku a také úspěšný workshop na Technické univerzitě v Liberci.

Nástroje, které studenti pro své návrhy použili, jsou součástí softwarového řešení BIM (informačního modelu budovy), které usnadňuje náročný způsob práce a spolupráce řady profesí – od návrhu a jeho simulací, vizualizací, přes výstavbu až po provoz budovy.

revitopen-03Vratislav Zíka a Radek Trojan získali druhé místo.

Na 2. místě se umístili studenti Radek Trojan a Vratislav Zíka z FAST VUT a FA VUT v Brně a 3. místo obsadil Bc. Vojtěch Miler z FA ČVUT v Praze. Autoři nejlepších návrhů získali ceny ve formě plně komerčního softwaru firmy Autodesk, notebooku a digitální zrcadlovky.

revitopen-04Třetím místem byl oceněn návrh Vojtěcha Milera.

Zvláštní cenu MOLABu obdrželi za nápadité řešení:

  • Bc. Martina Svobodová, Bc. Jan Císař a Bc. Kateřina Frejlachová z FA ČVUT v Praze
  • Natália Javorská, Stanislav Bažant z FA ČVUTv Praze

Výstava nejlepších soutěžních návrhů proběhla ve dnech od 23. 3. do 4. 4. 2011 v prostorách atria budovy Danube House v Karlíně (Karolinská 650/1, Praha 8). Více informací o soutěži a on-line katalog prací lze nalézt na www.revitopen.cz.


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit