SolidWorks 2021
Helios
Helios
Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

Siemens
Siemens - APS Opcenter
ZWsoft
GFI Unlimited

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

3DVIA Composer

Tags: 3D CAD | 3DVIA | PLM | Software

beko-01bortí komunikační bariéry mezi jednotlivými odděleními ve firmách

Nejste si opravdu jistí, že váš obchodní partner s malinko vylekaným výrazem v obličeji vám skutečně rozumí? Pak je ideální čas vzít si na pomoc efektní 3D interaktivní animaci vašeho produktu. Na rozdíl od klasického videa máte možnost kdykoliv v průběhu animace vstoupit do děje. Proto vás z vaší psychické pohody nevyvede ani nečekaný dotaz. V klidu si animaci zastavíte. Hezky si produkt natočíte do správného úhlu, přiblížíte nebo oddálíte dle přání obchodního partnera. Když si ještě víc chcete užít opojný pocit člověka, který má situaci pevně v rukou, pak ještě použijte funkci digger.

Pomocí tohoto nástroje je možné detailně si prohlédnout požadovanou oblast. Máte možnost ukázat na monitoru nebo na svém iPhonu sestavu jako celek a zároveň i požadovaný detail. Nejde jenom o klasické zvětšení detailů, digger má v sobě k dispozici ještě pár dalších užitečných nástrojů. K perfektnímu pochopení funkce produktů vám může přijít vhod ještě například X-ray, pomocí kterého můžete nahlédnout v reálném čase do nitra sestavy. Teď když jste si již 100% jisti, že vám partner rozumí, nastal čas pokračovat dále v animaci, kde jste ještě použili pár nástrojů ke zvýšení prestiže vašich výrobků.

Pokoušeli jste se už někdy vysvětlit pracovníkům správnou montáž složitého nového výrobku, který před tím nikdy neviděli?

Pak je správný čas použít k vysvětlení simulací montážního postupu. Skvělé na tom je, že si postup můžete přehrávat znovu a znovu a vaše hlasivky budou mezitím relaxovat. Pokud máte k dispozici školicí místnost vybavenou PC nebo dotekové monitory přímo na lince, je vhodné obohatit animaci o interaktivní prvky, které samy přímo vybídnou ke kliknutí/stisknutí. Pracovník si má tak možnost přečíst dokumentaci k příslušnému dílu. Rovněž nezapomeňte doplnit celou vaší technickou dokumentaci také o 3D rozložené pohledy, přehledné řezy a anotace.

beko-02

Včera jste dokončili úžasně srozumitelné pracovní návody a dnes ráno vás čekalo v poště pár e-mailů se žádostí o dodatečné zapracování změn?

Ranní káva možná pomůže k zmírnění špatné nálady. Raději si ji vychutnejte přímo se šéfem a při této příležitosti si proberte možnosti tvorby technické dokumentace, kde se aktualizace dat provádí pár kliknutími.

Jste vývojář, který víc jak 20 % svého času promrhá tvorbou obrázku pro technickou dokumentaci pro jiná oddělení?

S kolegou z vedlejšího oddělení se opravdu vyplatí vycházet dobře. Právě máte dobrý důvod si spolu popovídat o novém způsobu tvorby technické dokumentace ve firmě. Možná už dozrál čas ke zboření pomyslné hranice mezi oddělením vývoje a oddělením přípravy průvodní dokumentace. Vždyť už je 21. století. 3Dvia Composer vám to umožní takřka paralelně. Vy se budete věnovat vývoji a kolega si jednoduše načítá vaše 3D CAD data a na jejich základě připraví perfektní technickou dokumentaci. Vždyť aktualizace dat je tak jednoduchá.

3DVIA Composer je řešení určené pro všechny pracovníky v profesích, kteří přicházejí do kontaktu s produktovou dokumentací a vědí, jak obtížné může být popsat správný postup, činnost nebo funkci produktu.

3DVIA Composer přináší hned dvě hlavní výhody. První je výrazné zkrácení času samotné tvorby dokumentace. Druhá je, že tvůrci dokumentace mohou v procesu začít mnohem dříve, ještě v průběhu fáze vývoje výrobků. Je to z toho důvodu, že 3DVIA Composer data zůstávají synchronizována s inženýrskými daty. Výsledná dokumentace bude aktuální, i když dojde ke změnám při návrhu výrobku.

beko-03

3DVIA Composer umožňuje pomocí již vytvořených 3D CAD dat jednoduše vytvářet a aktualizovat:

 • Různé podklady do technické dokumentace
  • Technické ilustrace
  • Obrázky výrobků s vysokým rozlišením
  • Katalog produktů
 • Výroba
  • Montážní postupy
  • 2D grafika pro pracovní postupy
  • 3D interaktivní animované postupy
 • Školení & Servis
  • Návody k obsluze
  • Servisní příručky
 • Efektní podklady pro podporu prodeje a marketingu

3DVIA Composer importuje standardní 3D CAD data, nabízí integraci BOM a PLM pomocí XML formátu a vytváří formát dat pro použití ve volně stažitelném 3DVIA přehrávači. 3DVIA Composer vytváří výstupy v mnoha formátech, včetně Microsoft Office, PDF, HTML, AVI, SVG, CGM a dalších.

3DVIA Player je volně stažitelná utilita, která umožňuje tvůrcům dokumentace distribuovat obsah z 3DVIA Composeru jakýmkoliv uživatelům. 3DVIA Player je stejně výkonný jako 3DVIA Composer. Je víc než jen prohlížeč. Nabízí totiž koncovým uživatelům získat více realistických zkušeností s výrobkem.

Autorka poskytuje ve společnosti BEKO Engineering virtuální prezentace 3DVia Composeru pro potenciální zákazníky.


Mohlo by vás zajímat: