Karat
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

Siemens
Dytron
Siemens - CAM webinar
SolidWorks

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Clarage Turbo Technology

Tags: 3D CAD | CTT | PDM | Praxe | SolidWorks

3e-01Akciová společnost Clarage Turbo Technology (CTT) se orientuje na dodávky zákaznicky projektovaných axiálních a radiálních ventilátorů, kdy ve většině případů je ventilátor součástí nadřazené technologie (energetika, cementárny, metalurgie, chemický průmysl, větrání...)
Cegra - Graphisoft ARCHICAD 22

Konstrukční tým CTT versus SolidWorks

Hlavním důvodem pro realizaci produktu SolidWorks bylo jeho bezproblémové využívání v sesterské společnosti TCF Vzduchotechnika Prachatice a strategie mateřské společnosti, která předpokládá postupný přechod celé skupiny na platformu SolidWorks.

Konstrukční tým CTT využívá v současné době 7 licencí SolidWorks včetně SolidWorks Enterprise PDM. SolidWorks je využíván od návrhu až po realizaci a díky trojrozměrnému počítačovému modelování dochází k maximálnímu zefektivnění konstrukčních prací při současné eliminaci chybovosti, což je důležité u projektů

3e-02

SolidWorks Enterprise PDM

  • Software zajišťuje efektivní správu a sdílení dat a umožňuje tak vytvořit kvalitnější produkty za kratší dobu. Současně zlepšuje opakovanou použitelnost výrobků.
  • Umožňuje opakované použití dat, čímž značně šetří námahu a čas. Pomocí vyhledávacích nástrojů mohou konstruktéři rychleji vyhledávat soubory CAD, přičemž se vyhnou práci s redundantními daty.
  • Zjednodušuje sdílení změn a informací o produktech, umožňuje přístup pomocí webu a poskytuje možnost integrace s jinými podnikovými systémy.
  • Funkce grafického zobrazování pracovních postupů umožňuje automatizovat procesy schvalování.
  • Software sleduje a zaznamenává každou událost a každý pracovní postup. Kontrolní nástroje zaznamenávají, kdy a jakou činnost který zaměstnanec prováděl, jaké změny byly provedeny a jejich důvod.
  • SolidWorks Enterprise PDM byl plně využit v projektu SCANIA. Jednalo se o axiální ventilátor o průměru oběžného kola 3,75 m.

3e-03

Aktuální zakázka

Projekt SCANIA – Ventilátor AWTFS 3750/2600

Ventilátor slouží k udělení potřebné rychlosti vzdušině uvnitř aerodynamického tunelu a překonání všech jeho pasívních odporů. Generálním dodavatelem je společnost JACOBS Technology. Konečný uživatel je automobilka SCANIA, Švédsko.

Parametry ventilátoru:

Průtočné množství 335,9 m3/s
Zvýšení celkového tlaku ventilátoru 1006,9 Pa
Otáčky 400 min-1
Účinnost 84 %

 

3e-04

O společnosti

Společnost Clarage Turbo Technology (CTT) se sídlem v Milevsku byla založena v únoru 2010 jako engineeringová firma společností Twin City Fan Companies Ltd., stát Minnesota, USA, zabývající se celosvětovými dodávkami ventilátorů a větrání.

CTT, kde pracují odborníci s mnohaletými zkušenostmi v oboru ventilátorů, využívá know-how dceřiné společnosti TCF, firmy Clarage, která má více než stoletou zkušenost s dodávkami ventilátorů. Společnost se zároveň zaměřuje také na vývoj a dodávky axiálních ventilátorů pro využití v energetice, ve větrání dolů a tunelů, v aerodynamických tunelech apod.

CTT je součástí významné skupiny výrobců celosvětově působících v oblasti dodávek vzduchotechnických zařízení pro průmyslové i komfortní aplikace. Jako člen skupiny TCF získává zcela unikátní možnost sdílet informace, zkušenosti a výrobní kapacity nejen s mateřskou společností a jejími osmi výrobními závody v USA, ale i dalšími ve světě, tj. v ČR, Singapuru, Číně a Indii.

3e-05

Clarage Turbo Technology poskytuje kompletní služby od návrhu, technického řešení, výroby, až po uvedení do provozu a servis. V České republice se jedná již o druhou společnost, ve které má TCF podíl. V roce 2009 byla založena společnost TCF Vzduchotechnika, která má sídlo v Prachaticích.

CTT spolupracuje s autorizovaným prodejcem společnosti SolidWorks, firmou 3E Engineering Praha, zajišťujícím dodávku softwaru, školení a technickou podporu.

Autor článku je ředitelem společnosti Clarage Turbo Technology.


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit