Sociální služby Praha 9
E LINKX
Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

Siemens
GFI
ZW3D 2022
DT Summit MP

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Proč programovat CNC stroje pomocí Autodesk Inventor HSM?

Autor článku: Ladislav Peleška   

Tags: Autodesk | CAD | CAM | CNC | HSM | Inventor

autodesk inventor hsm ilustracniAutodesk Inventor HSM je plně integrované nativní kompletní řešení 2D a 3D konstrukce a CNC programování frézovacích a soustružnických center v jednotném prostředí, s moderním výpočtovým jádrem a jednoduchým přístupem. Díky tomu je samotné ovládání celé aplikace jednoduché a uživatelé se tak nemusí učit pracovat se dvěma různými softwary. Existují dvě edice, které v sobě vždy obsahují kompletní moderní 3D CAD systém Inventor nebo Inventor Professional. Licence na Autodesk Inventor je dodávána zdarma.

Moderní architektura

Inventoru HSM využívá nejnovějších technologií pracovních stanic, které vám pomohou dosáhnout vynikajícího výkon, zejména při práci s velkými a komplexními konstrukcemi. Multiprocesorová / vícejádrová podpora dramaticky urychluje generování dráhy nástroje. Distribuovaný CAM Server umožňuje maximalizovat využití vašeho výpočetního výkonu tím, že automaticky distribuuje úlohy na volná PC v místní síti a tím snižuje doby výpočtu dráhy nástroje

Inventor HSM umožňuje zvýšit rychlost a získat produktivitu během několika minut využitím výrobních zkušeností integrovaných do systému. Kromě všech standardních strategií dráhy nástroje pro frézování a soustružení, Inventor HSM obsahuje pokročilé funkce, jako je adaptivní obrábění, integrované simulace a verifikace nástrojů a výkonné postprocesory.

AnyCAD

je řešení CAD interoperability obsažené v Autodesk Inventor, které snižuje potřebu udržování více CAD systémů a eliminuje manuální překlady souborů a aktualizace. Díly a sestavy mohou být selektivně importovány do Inventoru prakticky z libovolného CAD systému při zachování asociativity. Konstrukční změny ve zdrojovém CAD systému jsou automaticky aktualizovány v navazujících datech, jako jsou výkresy a dráhy nástroje, což vám ušetří drahocenný čas a zdroje a vyhnete se tím drahým chybám z překladu. Bezproblémový přenos z konstrukce do výroby

Technologie CAM systém podporuje:

Vrtání, 2D frézování, 3D frézování, soustružení, 5osé frézování.

autodesk inventor hsm 1

Adaptivní obrábění

Pokročilá hrubovací strategie, která nastavuje vysoko laťku pro efektivní odebírání velkých objemů materiálu. Pomocí konstantního zanoření nástroje a optimalizované dráhy nástroje Inventor HSM snižuje hrubovací čas o faktor 4 a více ve srovnání s konvenčním hrubováním a zvyšuje životnost nástroje až o faktor 10 v závislosti na tvrdosti materiálu. Rozšíření multi¬ core podpory a zlepšená napojení drah dělají adaptivní obrábění nejpokročilejší adaptivní hrubovací technologií

Knihovna nástrojů

Informace o nástrojích mohou být specifikovány přímo užitím Inventor HSM knihovny nástrojů nebo importovány z nástrojových databází třetích stran. Výrobní dokumenty, včetně seznamu nástrojů, jsou automaticky generovány a mohou být exportovány v různých formátech jako HTML, XML, Excel a Word.

Integrovaná simulace polotovaru

umožňuje uživatelům vidět obrobený polotovar a automaticky kontroluje kolize dříku nebo upnutí. Výsledný model polotovaru může být kontrolován zabarvením povrchu podle čísla nástroje, a případně rozřezán ke kontrole různých částí modelu.

Použijte funkci cílového porovnání dílu k zvýraznění zbývajících a podříznutých oblasti s různými barvami. 3 + 2 obrábění je podporováno a více drah nástrojů může být ověřeno v jedné operaci

Inventor HSM je postaven na špičkovém vícejádrovém 64bitovém CAM základu s podporou pro distribuované výpočty nástrojových drah, což zajišťuje maximální efektivitu. Inovativní strategie tvorby nástrojových drah, jako je např. adaptivní obrábění pro efektivní hrubování (Adaptive Clearing), pomáhají generovat optimální dráhy nástrojů. Důsledkem je zkrácení času obrábění, zlepšená kvalita povrchu, minimální opotřebení nástroje a prodloužená životnost stroje. Systém následného zpracování dat (postprocessor) je navržen tak, aby se programy dostaly do výroby rychleji. Generuje CNC kódy rychlostí několika stovek až tisíců řádek za sekundu.

Simulace dráhy nástroje

Po vytvoření dráhy nástroje, prohlédněte výsledky s integrovaným vykreslením a kontrolními funkcemi. Kontroly zahrnují rychlost simulace a směr, viditelnost a průsvitnost nástroje, dříku, držáku nástroje, a zbarvení rychloposuvů, najížděcích pohybů, a řezných pohybů. Použijte pokročilé analytické nástroje pro měření vzdáleností, nebo dynamické zobrazení všech důležitých informací o nástrojích, posuvech / rychlostech, předpokládaném času obrábění a další podrobnosti. 3 + 2 obrábění je podporováno a více drah nástrojů může být kontrolováno v jedné operaci.

Výrobní dokumentace

tj. seznamy nástrojů a seřizovací listy, jsou automaticky generovány pokročilým Inventor HSM postprocesorem s vysokým stupněm flexibility a uživatelského přizpůsobení a mohou být exportovány v různých formátech jako HTML, XML, Excel a Word.

Inventor HSM Edit

pro kontrolu a manuální editaci souborů NC programů. Inventor HSM Edit poskytuje řadu specifických funkcí pro CNC kód, jako číslování/přečíslování řádků, XYZ délkoměr a porovnávání souborů. Inventor HSM Edit nabízí DNC link pro spolehlivou RS¬ 232 komunikaci s různými CNC řídícími systémy.

Postprocesory

Žádný CAM systém není kompletní bez postprocesoru, který vytváří spustitelný kód přizpůsobený na míru vašemu stroji, řízení a stylu programování. Inventor HSM využívá flexibilní, otevřený, a výjimečně rychlý procesor k provedení tohoto zásadního úkolu.

autodesk inventor hsm 2

Inventor HSM je dodáván s mnoha konfiguracemi generických postprocesorů – Fanuc, Heidenhain, Haas, Hurco, MillPlus, Okuma, Siemens, Yasnac a mnoho dalších. Každý postprocesor je přizpůsobitelný podle specifických požadavků uživatele. Naším cílem je vyprodukovat 100 % spustitelného kódu pro váš stroj.

Autor pracuje ve společnosti TD-IS.


Mohlo by vás zajímat: