E LINKX
Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

NICOM
Siemens

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

MSV slavil kulaté výročí

Autor článku: Karel Heinige   

Mezinárodní strojírenský veletrh (MSV) otevřel brány návštěvníkům už po padesáté. Neuvěřitelné, tím spíš, že v poslední době klasické výstavnictví spíš zažívá krizi a bojuje o přežití. Podle neoficiální závěrečné zprávy vydané Veletrhy Brno přivítal jubilejní ročník dva tisíce vystavovatelů a téměř sto tisíc návštěvníků. Spolu s 50. mezinárodním strojírenským veletrhem se svezl i 6. mezinárodní veletrh obráběcích a tvářecích strojů IMT a oba veletrhy potvrdily klíčové postavení strojírenství a elektrotechniky pro současný ekonomický rozvoj naší republiky.

Mezinárodní charakter výstavy byl podtržen účastí zástupců firem z celkem 29 zemí, kteří nabídli své technologie, produkty a služby. Protože na veletrh tohoto charakteru asi nechodí laici a rodiny s dětmi, můžeme konstatovat, že většina z bezmála sto tisíc návštěvníků byla návštěvníky odbornými. Nevím, jakým způsobem to management Veletrhů Brno sleduje a zjišťuje, ale údajně tito lidé byli z 54 zemí světa. Největší nával zažilo výstaviště ve středu a ve čtvrtek, kdy branami prošlo téměř šedesát tisíc návštěvníků. Je známo, že na podobných výstavách se obchody uzavírají spíš na oko, dané obchodní případy jsou už dávno uzavřeny, jen jako jakási třešinka na dortu se závěrečné ujednání podpisuje až zde. Přesto na vystavovaných exponátech nechyběly cedulky "Prodáno tomu a tomu". To aby si případní kupci nebrousili zuby, že by si mohli konkrétní stroj zakoupit a odvézt přímo z výstaviště. Ostatně, kdyby i dnes byla situace podobná té, kterou nám kdysi předložil Jaroslav Dietl ve své Inženýrské odysei, nebyl by podobný nákup žádnou výhrou.

Význam výstavy podtrhly i návštěvy českých politiků a prezidenta Klause, na jehož suitu jsem osobně narazil první den v pavilonu V. A nechyběla ani řada dalších prominentních hostů z tuzemska i zahraničí. Zajímavou akcí bylo také bezesporu ocenění čtrnácti firem, které vystavovaly na všech dosavadních ročnících a kterými jsou Arcelor Mittal, Böhler Uddeholm, ČKD Export, ČKD Group, Hauke, Metalimex, Pfeiffer Vacuum, Siemens, Swisstool Export-Gruppe, Šmeral Brno, Třinecké železárny, Vítkovice, ŽĎAS a ŽDB Group.

Dominantním oborem MSV 2008 byly obráběcí a tvářecí stroje. Doprovodný 6. mezinárodní veletrh IMT obsadil zatím největší výstavní plochu 20 000 m2 a zúčastnilo se ho rekordních 560 vystavovatelů z 21 zemí.

Naše redakce se samozřejmě zaměřila na účast firem z oboru CAD/CAM. U vchodu do tradičního pavilonu A1 samozřejmě nemohla chybět společnost SolidVision, stejně jako o kousek dál AV Engineering na jedné straně, Axiom Tech na druhé straně a Autodesk přímo naproti. A vystavovaly tu samozřejmě i další firmy. Společnost Dagis, která letos přestala distribuovat CAM systém CimatronE a naopak začala s distribucí InventorCAMu, se odpoutala od obvyklé společné expozice s Autodeskem a vystavovala nabízené produkty a služby na stánku s partnerskou firmou DTS-Praha.

Další autorizovaní partneři společností Autodesk a Tech Data Distribution byli na společném stánku, na kterém se návštěvníci mohli seznámit nejen s posledními softwarovými technologiemi pro počítačem podporovaný návrh, ale také s jejich praktickým nasazením u celé řady českých a slovenských firem. Velkým lákadlem bylo představení pouštního speciálu českého týmu OFFROADSPORT CZ, na kterém s pomocí Autodesk Inventoru týmoví konstruktéři navrhli (kromě motoru a převodovky – takových nepodstatných částí) celé auto. V rámci expozice stánku Autodesku jste se mohli potkat se zástupci společností M&P, ŠTOR CAD Computers a Xanadu, v sousedícím, ale už samostatném, stánku pak se společností Adeon.

Společnosti SoneTECH a Globus Praha představovaly na společném stánku Mastercam, Idiada CZ nabízela řešení CATIA, TechSoft Engineering softwary pro technické výpočty a TD-IS zase sortiment produktů pro PLM. Jeden ze stánků tu měla společnost 3E Praha Engineering.

Nechyběla ani nabídka CAD systémů s nižšími cenami od firem jako SoliCAD, VariCAD a Kovoprog.

Blíže ke svým zákazníkům – strojírenským firmám – se posunuly do pavilonu V společnosti Nexnet, Technodat, opět 3E Praha Engineering, TPV group nebo SOlidCAM CZ. Zde se samozřejmě nabízela nejrůznější CAM řešení.

Společnost Siemens měla několik expozic, její samostatná divize Siemens PLM software ale svoje produkty nabízela jen prostřednictvím svých partnerů. Nicméně třetí den Mezinárodního strojírenského veletrhu Siemens PLM Software představil v Kongresovém centru na výstavním areálu Veletrhů Brno novinky verzí Solid Edge se Synchronní technologií a NX 6. V dopoledním bloku demonstrovali CAD specialisté Josef Kubr a Martin Šoltés v čem spočívá revoluce v oblasti CAD technologií na vlastnostech produktu Solid Edge se Synchronní technologií. V odpolední části se účastníci se synchronní technologií setkali podruhé, tentokrát při uvedení šesté verze komplexního CAD/CAM/CAE systému NX. V osmi živých ukázkách předvedli Petr Sedlář, Miloš Koula a Filip Nechvátal základní principy práce se synchronní technologií, rychlost editace pomocí synchronního modelování a zpětnou parametrizaci. Ukázky měly pro pořádající firmu takový úspěch, že hned po jejich skončení se na technického ředitele Siemens PLM Softwaru Petra Sedláře obrátilo několik posluchačů se zájmem o přechod na NX 6 z jejich stávajícího CAD systému.

Manažeři všech zúčastněných vystavovatelů z oboru CAD/CAM byli s účastí na MSV 2008 spokojeni, a tak se s jejich firmami zřejmě budeme mít opět možnost potkat na budoucím ročníku Mezinárodního strojírenského veletrhu. MSV 2009 s pořadovým číslem 51 se uskuteční ve dnech 14. až 18. září 2009, společně s 5. mezinárodním veletrhem Transport a Logistika.

Новый принц в "Технология выращивания белокочанной капусты"длинной и блистательной череде "Технология выращивания высоких урожаев суданской травы"наследников принца Во.

Всего лишь костлявый парень "Технология выращивания бычков в молочный период в СПК 'Свобода'"в футболке.

С этими странными словами матрос, так "Технология выращивания высоких урожаев ячменя"неожиданно прервавший смертный поединок, протянул "Технология выращивания и хранения картофеля"руку в морскую даль, словно указывая на что-то, "Технология выращивания гороха"замеченное им на горизонте.

Муравьи, они бегают быстрее в "Технология выращивания индюшат-бройлеров"жаркую погоду.

Я счел, что так будет "Технология выращивания и хранения сельскохозяйственных культур"лучше, милорд.

Швы на моей "Технология выращивания капусты поздней"голове второй пробор на дюйм левее настоящего мешали "Технология выращивания капусты"мне изменить выражение лица.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit