Amper 2019
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

NICOM
Předplatné časopisu CAD

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

PLM Forum 2010

Autor článku: Karel Heinige   

Tags: Dassault | Konference | Uživatelé

t_plmf5_1027.jpgFirma Technodat uspořádala ve dnech 16. - 17.  června 2010 v areálu zámeckého resortu Dětenice tradiční seminář zaměřený na problematiku Product Lifecycle Managmentu a prezentaci řešení dodávaného a podporovaného firmou Technodat. Stejně jako v předchozích letech byl seminář organizován formou tematicky členěných bloků přednášek a workshopů. Z klíčových prezentací je třeba zmínit především přednášku pana Didiera Martra (ředitel EEMEA Dassault Systèmes), který seznámil účastníky se strategickým výhledem firmy Dassault Systémes do roku 2020, s postavením a prvními implementacemi tzv. Platformy V6, která zahrnuje novou generaci 3D PLM aplikací Dassault Systèmes.

Z kategorie „speciálních hostů“ zaujaly přednášky Jana Vejmělka, analytika Komerční banky, který informoval o ekonomickém výhledu na léta 2010-11 a Josefa Tůši z firmy Swiss Trade, který informoval o aktuálních možnostech financování ze strukturálních fondů EU.t_plmf2_1027.jpg
Z prezentací, které vycházely z know-how firmy Technodat, patřily k nejzajímavějším tématům přednáška o „V6 PLM Express”, „LiveShape” a „3DVIA Composer”, které představovaly aktuální stav aplikací platformy V6. Přednáška „3DLive” představovala unikátní uživatelský interface použitý ve V6, s možností přístupu k datům CATIA V5 nebo ENOVIA SmarTeam.
Velmi zajímavé byly i zákaznické přednášky – především prezentace Milana Duchka z firmy Duratec, která vyrábí rámy kol s nejvyšší kvalitou a vysokou variabilitou. Dále také přednáška Vladislava Polácha z firmy Evektor, který představil firmu a nový letoun EV-55, který byl kompletně vyvíjený na platformě CATIA V5 a ENOVIA SmarTeam.
t_plmf_1027.jpg
Technodat prezentoval široký záběr implementovaných PLM řešení, od jednoduché implementace „SmarTeam Design Expressu“ na příkladě řešení ve firmě Kasko Formy, přes složitější implementaci „SmarTeam Engineering Express“, až po plně kustomizované a velmi zajímavé 3D PLM řešení implementované ve firmě Koma Modular Construction.
V rámci workshopů byly diskutovány specializovaná témata jako například CATIA makra, nástroje CATIA v oblasti NC programování, praktické ukázky práce v 3DVIA Composer nebo novinky CATIA V5 a ENOVIA SmarTeam v Release 20.
Prostor, který byl na semináři věnován specializovaným tématům, zajímavým hostům a zákaznickým příspěvkům, přispěl - spolu s členěním semináře do tématických sekcí - k výraznému obohacení programu semináře. Šťastná se ukázala i volba prostředí pro uspořádání semináře – účastníci mohli na chvíli zapomenout na přísné konvence společenského oděvu a v prostorách zámku Dětenice, netradičního hotelu a krčmě evokujících středověk našli odreagování z náročného programu v odborné části akce.

Šíře záběru semináře, velmi kvalitní účast (více jak 100 účastníků z více jak padesáti firem) a pozitivní ohlas na program semináře od jeho účastníků i hostů potvrzují, že se firmě Technodat podařilo ještě dále rozšířit „technologické a diskusní fórum“ široce zaměřené na celou oblast 3D PLM řešení.
Většina přednášek ze semináře „PLM Forum 2010“ je k dispozici ke stažení zde.

 


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit