CADservis
Národní muzeum
Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

NICOM
Alvao

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

CADfórum 2010

Tags: Konference | Uživatelé

cadforum01Tato vlastně jediná velká uživatelská konference věnovaná produktům Autodesku pro strojírenství i stavebnictví u nás si letos zapsala do pořadí číslo sedm. A přinesla hned několik změn. Například tradiční hotel Rustikal v Horní Cerekvi (první ročník se ovšem konal v roce 2004 v táborském hotelu Dvořák) nahradil Kongres hotel Jezerka u Sečské přehrady. Tou asi největší změnou byla změna názvu Xanadu na CAD Studio, oznámená už na MSV 2010 v Brně.
Slavnostní zahájení měl na starosti ředitel společnosti Xanadu Tomáš Netolický, doprovázen Čeňkem Černým, dřívějším ředitelem firmy Dagis a zároveň od 1. listopadu 2010 novopečeným ředitelem nového CAD Studia, vzniklého spojením Dagisu a Xanadu. Pořadatele mohla potěšit hojná návštěva, která jakoby předznamenávala „blýskání na lepší časy". Blok přednášek zahajoval Jan Ferjenčík z partnerské společnosti Tech Data Distribution s přednáškou Časy se mění, věnovanou současným trendům v CAx oblasti.

V bloku odborných přednášek pro strojírenství vystoupil například Martin Vlček ze Škody Electric. Jeho prezentace ukázala historii i aktuálnost nasazení CAD produktů v této akciové společnosti a hlavně byla velmi zajímavým srovnáním produktů Inventor a CATIA V5.

Jan Matějka z TTS energo si připravil téma Podpora využití Autodesk Vault s Inventorem a po nezbytném představení firmy ukázal, jak funguje PLM a správa dat v jeho firmě.

Velký ohlas samozřejmě měly praktické tipy a triky nasazení Inventoru verze 2011, kterých se ujal Ladislav Horálek z Xanadu. Byly zmíněny klíčové novinky Inventoru 2011, představen byl Inventor Publisher, ale také výhody předplatného balíčku Autodesku. Zajímavá byla ukázka nových směrů a možností z dílen Autodesk Labs, došlo i na aplikaci X-Tools z tvorby Xanadu a 3D myši z produkce 3Dconnexion.

cadforum02
V paralelně běžící sekci stavebnictví byly představeny Markem Vrbou a Jiřím Wacławikem ze společnosti Arch.Design praktické zkušenosti s prováděcí dokumentací v Revitu. Radim Čech z Lineplanu ukázal, jak se prakticky pracuje s Civilem 3D v oblasti urbanistické a silniční projekce, a Václav Statečný z Xanadu se věnoval novým CAD/BIM nástrojům pro architekturu a vizualizace. Stavební sekci zakončila přednáška autorů Lukáše Vacíka, Jana Maška, Jindřicha Schindlera a Martina Kitzlera z firmy Casua, ve které bylo shrnuto pět let zkušeností práce s Autodesk Revitem.

Kdo neměl chuť sledovat přednášky, měl možnost zajít na zajímavé workshopy a seznámit se s horkými tipy z blogu Civil3D.cz nebo s dotačními programy EU pro CAD a IT řešení.

Během přestávek se účastníci mohli seznámit s novinkami ve velkoformátovém tisku nebo také formou otázek a odpovědí s praktickými tipy k Inventoru Professional 2011 a Revitu 2011.

Závěr konference patřil společnému „kulatému stolu" – diskusi za účasti přednášejících – a slosování tomboly o hodnotné ceny. Byl také odměněn vítěz soutěže o nejstarší provozuschopný plotr značky HP v Česku, kterým se stal Rudolf Bláha z olomoucké společnosti BS Projekt.

Asi 200 účastníků odjíždělo ze Seče určitě spokojeno a je možno předpokládat, že přijedou i na příští ročník CADfóra.


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit