E LINKX
Google překladač: English Deutsch

Exkluzivní partner sekce

NICOM
SOLIDWORKS
Siemens

GOPAS - CAD kurzy

Více kurzů

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Setkání uživatelů SolidWorks a SolidCAM

Autor článku: Redakčně upravená a doplněná TZ   

Tags: Konference | SolidVision | SolidWorks | Uživatelé

Setkání uživatelů SolidVision - hotel Skalský dvůr - P6193151Ve dnech 19. a 20. června 2012 se v hotelu Skalský dvůr na Vysočině uskutečnilo již čtrnácté setkání uživatelů systémů SolidWorks a SolidCAM. Pořádající firma SolidVision zvolila osvědčenou koncepci programu. Konference byla rozdělena na dopolední blok společných přednášek, odpolední odborné semináře a společenský večer. Z 16 nabízených odpoledních seminářů si každý z účastníků vybral to, co bude pro něj největším přínosem pro další práci. Účastníci měli možnost se seznámit především s novinkami a směrem, kterým se ubírá vývoj SolidWorksu a SolidCAMu.

Zahájení si vzal tradičně na starost ředitel společnosti SolidVision Hynek Horák. V jeho vystoupení zazněly zajímavé informace, například o tom, že firma SolidVision prodala už více jak 1900 licencí SolidWorksů a má více jak  620 zákazníků. Vyzdvihl také práci oddělení technické podpory s množství úspěšně vyřešených problémů a rovněž zásluhy o využívání SolidWorks ve školství s poukazem na střední školu Podorlické vzdělávací centrum Dobruška, kde se studenti úspěšně zúčastnili středoškolské soutěže Formule 1. Také následující řečník z Dassault Systèmes SolidWorks Zdeněk Bašta ocenil úspěchy společnosti SolidVision a poděkoval za pořádání Setkání uživatelů. Poté seznámil posluchače s termínem vydání nové verze SolidWorks 2013 a požádal je o zapojení do testování beta verze. Zminil se i o nové verzi Enterprise PDM a o SolidWorks Electrical. Následovala některá čísla z hospodářských výsledků DS SolidWorks a o téměř 2 miliónech celkově vydaných licencí (komerčních i školních dohromady).
V úvodu odborného programu bylo představeno řešení SolidWorks PLM, které ukázalo způsob integrace konstrukce a technické přípravy výroby do celopodnikových informačních systémů. Zcela nová byla přednáška SolidWorks Plastics o simulaci zatékání plastů do forem.
Na konferenci nechyběly informace o novinkách a vylepšeních integrovaného CAM řešení pro SolidWorks. Přednášky i pracovní semináře byly zaměřeny na výhody použití vícejádrových procesorů pro SolidCAM 2012, využití robotů v CNC výrobě a efektivní způsob obrábění iMachining.
Standardně velký zájem byl o seminář Práce s velkými sestavami a také o IMOLD – automatizované navrhování forem a elektrod, plošné modelování v SolidWorksu a další.
První den souběžně s programem probíhala soutěž ModelMania, ve které 40 soutěžících prokazovalo své dovednosti a znalosti systému SolidWorks. Pro vítěze byly připraveny lákavé ceny. Druhý den konference seznámil Hynek Horák účastníky s výsledky soutěže. Vítězem se stal Tomáš Ruml z firmy Unitherm, který chuť vítězství poznal už v minulých ročnících. Druhé místo patřilo Stanislavu Víškovi  z Mikroelektroniky a třetí místo Janu Junkovi z VMKCZ.
Prostor byl také pro novinky hardwaru a informačních systémů. V předsálí se představily tři partnerské firmy – již tradičně CSF s hardwarovými produkty HP a nově společnosti Allium a DC Concept.
Bohatými odbornými přednáškami a doprovodnými semináři společnost SolidVision prokázala, že umí nabídnout svým zákazníkům to nejlepší ze světa CAD/CAM/PLM řešení a přitom hledá další projekty, které vedou ke zkvalitnění práce v těchto oborech.
Celá konference proběhla tradičně v příjemné atmosféře. Osvědčená koncepce programu, úroveň přednášek a odborných seminářů, poskytované služby a prostředí posunula konferenci zase o stupeň výše. Důkazem je neustále se zvyšující počet účastníků, kterých letos byla více než stovka.
SolidVisionP6193003
Nával u ranní registrace a sekce SolidCAM v zadní části hlavního přednáškového sálu
SolidVisionP6193006
To je jen pravá polovina uživatelů v sále a Hynek Horák při zahájení konference
SolidVision-P6193046
Zástupce DS SolidWorks Zdeněk Bašta, vpravo Pavel Frébort při prezentaci Microsoft Dynamics SolidWorks PLM
SolidVision-P6193210
Přednášky Plošné modelování v SolidWorks a Pevnostní výpočty – simulace, mechanismy
SolidVision-P6193226
Záběr z ModelManie a Věra Fišerová při přednášce o 3D skenování

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit