Control
Google překladač: English Deutsch
Bentley
Tiskárna Brno (CCB)

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Nová verze SCIA Engineer

Pátek, 13 Červen 2008 16:36
SCIA824.jpgS novou verzí svého softwaru pro konstrukční analýzu nabízí Nemetschek SCIA komplexní inovace, jakož i lepší napojení na Allplan BIM 2008. V souladu s tím nabízí SCIA Engineer 2008 výrazně rychlejší časy odezvy, například při analýze betonových a ocelových komponentů nebo při obnovení zobrazení. Tím, že podporuje nové normy a další stavební metody, je tento software pro konstrukční analýzu ještě více vhodný zejména pro práci na mezinárodních projektech. Navíc nová verze softwaru umožňuje lepší spolupráci s Allplanem a součinnost s dalšími softwarovými produkty. Zároveň s novou verzí 2008 byla vlajková loď společnosti – produkt SCIA•ESA PT – přejmenována na SCIA Engineer.
Software pro konstrukční analýzu podporuje nejen evropské technické předpisy EN 1990 až 1995 pro základy, provedení, betonové konstrukce, ocelové konstrukce, kompozitní a dřevěné konstrukce, ale také všechny národní doplňky. Mezi novými přírůstky jsou například britské ocelové konstrukce standardu BS5950 a španělské ocelové konstrukce standardu EAE: 2004. Nová verze navíc umožňuje analyzovat a kontrolovat konstrukce z hliníkových konstrukcí podle EN 1999. Byly také rozšířeny možnosti zkoušek pro předpjatý beton. Nyní je možné automaticky spočítat požadované délky úchytek předpínacích prutů, drátů a kabelů, přičemž se vezmou v úvahu typy úchytů a kompozitních zón.

Součinnost CADu a konstrukční analýzy
SCIA Engineer 2008 dále vylepšuje spolupráci s Allplan BIM 2008, která je známá také jako "Round-Trip Engineering". Software nyní rozeznává i obecné 3D objekty a automaticky je převádí na výpočty konstrukční analýzy nebo podle specifikací uživatele na prutové, deskové nebo obvodové konstrukce. Nemetschek Round-Trip Engineering zpřístupňuje integrované workflow s CADem a softwarem konstrukční analýzy. Uživatelé mohou snadno přenášet veškeré stavební modely z CAD systému Allplan do softwaru konstrukční analýzy SCIA Engineer a zde automatizovat činnost systému konstrukční analýzy. Když dojde ke změnám, software jednoduše aktualizuje nosné prvky. Software konstrukční analýzy vypisuje rozdíly mezi předchozím a aktuálním stavem a znázorňuje je graficky. Uživatel pak rozhodne, jaké změny chce přijmout. Odpadají tak opakované ruční požadavky na systém konstrukční analýzy. Tato novinka ideálním způsobem spojuje inženýrská a architektonická řešení a odstraňuje typické zdroje chyb.

Netradiční modelování a kontroly kolizí
Modelovací funkce v SCIA Engineer 2008 byly významně rozšířeny. Nově vyvinutý neformátovaný modelář umožňuje uživatelům vytvářet organické objekty a objekty s téměř jakýmkoliv tvarem. Tyto tvary jsou importovány buď z jiných programů, nebo vloženy přímo do SCIA Engineeru. Na další úpravu objektů mohou uživatelé využít logické operátory a rozsáhlé možnosti úprav pomocí ovládání. Nástroj pro kontrolu kolize patří mezi nové softwarové nástroje, s tím, že konflikty mohou být snadněji rozpoznány. Nové funkce mohou být použity také v součinnosti s Allplan BIM 2008.

Export do souboru 3D PDF
Nemetschek SCIA těží z partnerství mezi Nemetschekem a Adobe Systems. Nové PDF funkce umožňují uživatelům předkládat celý projekt přímo v jediném PDF souboru. Ten může obsahovat i třídimenzionální zobrazení budovy, která může být interaktivně prohlížena z libovolného úhlu. Pro dosažení vysokého stupně srozumitelnosti zobrazení mohou být vrstvy zobrazeny nebo skryty . Kromě toho jsou k dispozici další možnosti zobrazení, jakými jsou skryté hrany, řezy a průhledné zobrazení. Jediné, co pro zobrazení uživatelé potřebují, je Adobe Reader, který je k dispozici zdarma.
SCIA Engineer 2008 je nyní k dispozici ve vícejazyčné verzi u autorizovaných prodejců.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit