Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Geotronic

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Surfware oslavuje 20 let své existence

Úterý, 05 Srpen 2008 00:49
Surfwave832.jpgHistorie společnosti Surfware se začíná již v 50 letech minulého století, kdy Viktor Diehl založil nástrojárnu v Severní Karolíně, kde vyráběl formy pro medicínskou průmysl. Jeho syn Alan se svými syny Larrym a Brianem posléze v roce 1988 zakládají softwarovou firmu Surfware. V současnosti Surfware patří mezi první desítku nejrychleji se rozvíjejících firem v oblasti CAD/CAM. Surfware se usiluje stát se vedoucí firmou na poli obrábění vytvořením standardů v rychlosti, flexibilitě, snadnosti použití, atd. Surfcam, neznámější produkt firmy Surfware, je používán ve strojírenské konstrukci, pro modelování ploch, objemovém modelování, reverzní inženýrství, prototypování, při tvorbě forem a nářadí, a produkčního obrábění.
V současné době je vlajkovou lodí Surfcam Velocity, který je používán pro NC programování 2, 3, 4 a 5 osých obráběcích strojů. Jejich technologie TrueMill se zavedla jako jediná technika, která inteligentně řídí zatížení nástroje pro zvýšení produktivity a životnosti nástroje u všech typů materiálů.
Pokud se ještě podíváme do historie firmy, tak důležitým mezníkem před jejich založením je rok 1980, kdy Brian, Larry a strýc Jack napsali první program pro plošné modelování a obrábění, který provozovali na systému UNIX. V roce 1988, kdy byl založen Sufware, uvedli na trh Surfcam, jedem z prvních systémů pro počítače PC. I v dalším vývoji, patřili k průkopníkům – první NURBS modelář na PC, první čtyřosé souvislé obrábění na PC, první CAM s podporou MS Windows apod. Na technologii TrueMill, začal Surfware pracovat v průběhu roku 2000. V roce 2005 se poprvé setkáváme s produktem Surfcam Velocity.
V průběhu září by se měla objevit nová verze Surfcam Velocity 4.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit