Amper 2019
Fresh-IT
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Novinky od SolutionWare

Pondělí, 25 Srpen 2008 21:53

MazaCAMSolutionWare je známa ve vývoji řešení pro CNC programování. K ohlášeným novinkám patří MazaCAM CAD/CAM, Matrix Ed a PowerCAM. První produkt je specializované řešení pro programování Mazatrolu, a druhý je nadstavbou SolidWorks pro soustružení, soustružnicko-frézovací centra. MazaCAM CAD/CAM a editor Matrix Edition V4.6 jsou velice specializovaná řešení pro nástrojárny vybavené stroji s řídícím systémem Mazatrol. Největším přínosem těchto softwarů je možnost přenést NC programy ze stroje Mazak na jiný.

Dosud neexistovalo žádné řešení, které by dovolovalo přenést 3D programy Mazatrolu na jiný řídící systém bez nutnosti zdlouhavé editace. Nyní pomocí Matrixu je možné výrazně snížit náklady a dobu přípravy na programování. Nejnovější generace Mazatrolu mají integrovány funkce pro konverzi NC programů, ale u starších řídících systémů to je možné až ze softwaru Matrix. MazaCAM zase pomáhá při konverzi NC programů mezi e-Machine (spíše frézovací centra) a Integrexy (více soustružnická centra), kde je mnoho drobných rozdílů v kódu, který nelze jednoduše převést.

Druhé řešení PowerCAM je zaměřeno na soustružení a soustružnicko-frézovací centra, které spolupracuje s CAD systémem SolidWorks. PowerCAM tedy pracuje s objemovými tělesy jak ze SolidWorksu, tak importovatovanými, např. IGES či STEP. Spolupracuje také s ostatními produkty jako GeoPath nebo MazaCAM. PowerCAM slouží zejména pro automatickou tvorbu NC programů pomocí programovacího asistenta. Na několik kliků se doplní k vybranému tělesu nástroj, řezné podmínky, hloubku s šířkou řezu, apod., což výrazně zkracuje dobu programování.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit