E LINKX
Siemens
Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Na koleje pomocí SolidWorks a COSMOSXpress

Čtvrtek, 14 Duben 2005 13:50
Díky Rail-Ability Ltd na kolejíchBritský výrobce vybavení pro údržbu železnic Rail-Ability, Ltd. Si zvolil software SolidWorks, aby urychlil návrh vozidel pro pokládku kolejí, stavbu nástupišť a údržbu železnic. Software pro 3D strojírenský návrh SolidWorks dá společnosti Rail-Ability výhodu před konkurenty tím, že zkrátí dobu vývoje výrobku. Následně software pro analýzu návrhu COSMOSXpress odstraní chyby, takže společnost bude moci uvést nové výrobky dříve než konkurence.

Společnost Rail-Ability ze Staffordu dodává speciální hybridní buldozery, rypadla, sklápěče a další stroje pro provoz na cestách i kolejích. Zákazníci společnosti Rail-Ability udržující železniční svršek mohou s rypadlem přijet na nejbližší železniční přejezd a potom použít železniční kola, která stroji umožňují snadný a bezpečný pohyb po kolejích. Společnost nahradila aplikaci Autodesk Inventor aplikací SolidWorks kvůli urychlení dodávání nových inovovaných výrobků na trh.

Aplikace SolidWorks zjednodušuje konfiguraci součástí, proto inženýři společnosti Rail-Ability mohou pouhými několika klepnutími myši testovat více různých variant a nalézt optimální řešení. Tato rychlost navrhování umožní dokončit rychleji nové návrhy výrobků a začít kontrolovat jejich přesnost v softwaru COSMOSXpress. Dříve museli inženýři společnosti Rail-Ability ručně dvakrát kontrolovat výpočty každého komponentu, což mohlo jednomu pracovníkovi trvat týden. Aplikace COSMOSXpress tento čas snižuje na dva dny, takže projektanti mohou nalézt a opravit případné problémy v návrhu ještě před začátkem výroby.

Společnost Rail-Ability používá funkci eDrawings aplikace SolidWorks ke sdílení návrhů pomocí elektronické pošty s dodavateli, kteří se mohou ujistit, že jejich součásti přesně zapadnou do modelu upraveného rypadla nebo jiného vybavení pro údržbu železnice. Inženýři také pomocí funkce FeatureWorks importují speciální data z Autodesk Inventoru do aplikace SolidWorks, aby je mohli znovu použít v budoucích návrzích. Nástroj aplikace SolidWorks DWGEditor umožňuje týmu Rail-Ability upravovat starší 2D výkresy AutoCADu v jejich původním formátu a převádět je na modely 3D těles pro návrhy budoucích výrobků.

http://www.railability.co.uk


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit