POINT.X (2019-20)
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Aimtec - Automotive 4.0
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Model člověka do Pro/ENGENEERa

Pondělí, 24 Listopad 2008 15:40
ProENGINEER_Manikin848.jpgSpolečnost PTC ohlásila 11. listopadu uvedení Pro/ENGINEER Manikin, 3D digitálního modeláře člověka, které umožňuje konstrukčním týmům přidat jej do CAD modelu výrobku a simulovat tak interakci mezi člověkem a výrobkem. Dva nové moduly, Pro/ENGINEER Manikin Extension a Pro/ENGINEER Manikin Analysis Extension, mají schopnost analyzovat ergonomické a další lidské faktory a jsou určeny uživatelům systému Pro/ENGINEER, PTC parametrického 3D CAD/CAM/CAE software a klíčové komponenty PTC Product Development System. Díky rychlému procesu detailního konstruování a snížení potřeby drahých fyzických modelů lidského těla pomáhá Pro/ENGINEER Manikin zákazníkům vytvářet inovační a úspěšné produkty s rychlejším uvedením na trh, zvýšenou kvalitou a nižšími náklady.
Pro/ENGINEER Manikin, průmyslové řešení založené na standardech ISO, poskytuje komplexní, jednoduše ovladatelné nástroje pro simulaci a komunikaci vlivů mezi člověkem a výrobkem.


Hlavní přednosti obou modulů

Pro/ENGINEER Manikin Extension
  • Rychle vkládá, manipuluje a upravuje přesné 3D standardizované lidské modely
  • Vytváří pole dosahu člověka a zrakové kužely pro odhalení omezení v existujících návrzích výrobku
  • Přináší lidskou perspektivu do výrobku a „vidí“, co může „vidět“ lidský model
  • Zrychluje práci využitím databází světové populace a poloh lidského modelu
Pro/ENGINEER Manikin Analysis Extension
  • Simuluje, sděluje a optimalizuje manuální úkoly pomocí validace s vydanými standardy a směrnicemi
  • Zajišťuje soulad se zdravotními a bezpečnostními směrnicemi a ergonomickými standardy. Zahrnuje standardní algoritmy pro analyzování úkolů pracoviště včetně zvedání a spouštění (NIOSH 81/91), tahání a tlačení (Snook), spotřeby energie (GARG) a polohy (RULA)
  • Rychleji analyzuje konstrukce pomocí zjednodušeného průběhu práce vytvářením poloh lidského modelu a opakovaného užití uložených poloh a analytických nastavení
  • Využívá pokročilých schopností informování o výsledcích analýz již v počáteční fázi návrhového procesu a umožňuje rychlejší vytvoření výrobku konstruovaného a optimalizovaného pro člověk
ProENGINEER_Manikin2_848.jpgOd prosince 2008 budou základní nástroje pro práci s modelem člověka součástí všech balíků Pro/ENGINEER bez jakéhokoliv dalšího poplatku pro ty zákazníky, kteří budou využívat poslední verzi Pro/ENGINEER Wildfire 4.0. Pro/ENGINEER Manikin Extension, Pro/ENGINEER Manikin Analysis Extension a bezplatné základní nástroje lidského modelu budou k dispozici od prosince 2008 v jazykových verzích anglické, francouzské, německé, korejské, japonské, španělské, italské a ve zjednodušené i tradiční čínštině.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit