POINT.X (2019-20)
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Aimtec - Automotive 4.0
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Allplan Metric, Allplan Photo

Pondělí, 18 Duben 2005 13:17
Allplan Photo.jpgNa jaře letošního roku uvádí společnost Nemetschek na český trh dvě nové aplikace zaměřené na rekonstrukce staveb. Jedná se o program Allplan Metric pro rychlé vytvoření výkresu při zaměření stávajícího stavu a Allplan Photo určený k získání geometrie stavby z fotografie metodou fotogrametrie.
Allplan Metric

Program Allplan Metric slouží k snadnému zaměření stávajícího stavu. Tento moderní mobilní zaměřovací systém zpracovává všechna potřebná data o budově přímo na místě digitálně ve formě výkresů. Zhotovení stávajícího stavu se tak provádí pouze v jednom kroku – pracné zaměřování a následné vynášení zaznamenaných hodnot v kanceláři se redukuje na minimum. V programu Allplan Metric se přímo na místě vytvoří digitální výkresy, které vzniknou jako skládačka z jednotlivých místností. Inteligentní rýsovací a měřicí funkce umožňují rychlou práci. Vytvořené nákresy můžete dále upravit pomocí funkcí AEC/CAD systému Allplan.

Při zadávání naměřených hodnot jsou k dispozici tyto možnosti:

  • Ruční zadávání perem při použití tablet PC.
  • Zadáním z klávesnice.
  • Načtení přímo z laserového zaměřovače (např. bezdrátově přes Bluetooth).
  • Získání rozměrů z fotografie nebo naskenovaného půdorysu v programu Allplan Photo, přičemž Allplan Metric a Allplan Photo komunikují spolu přímo.

Allplan Metric je velmi flexibilní při zaznamenávání informací o budově i v případě, že se nejedná jen o číselné hodnoty. Je možné pracovat i s multimediálními záznamy – fotografie, videa nebo zvukové nahrávky. Allplan Metric umožňuje snadné vytvoření protokolů a výstupů s naměřenými hodnotami, které lze exportovat do programů MS Excel nebo MS Word. Zaměřený stav je možné dále využít jako trojrozměrný podklad v CAD systému Allplan.

Allplan Photo

V programu Allplan Photo lze snadno získat skutečné rozměry různých objektů z obrázků – fotografií vytvořených digitálním fotoaparátem, případně z naskenovaných fotografií. Tak je možné rychle vytvořit např. zaměření fasády domu a přenést do Allplanu jako podklad pro další zpracování. Odpadá nákladné a časově náročné zaměření na místě – stačí, pokud daný objekt pouze vyfotografujete a potom během pár okamžiků v programu Allplan Photo získáte skutečné rozměry stavby. Jediné, co je k tomu potřeba, je mít pouhé dvě zaměřené délky daného objektu. Systém Allplan Photo dokáže snadno načíst jakýkoli obrázek přímo ze skeneru, digitálního fotoaparátu, nebo jakýkoli obrázek v některém z rastrových formátů. S využitím jednoduchých nástrojů přímo na obrazové předloze označíte příslušné body, nebo sestrojíte jednoduché plošné tvary odpovídající dané konstrukci. Program umožňuje upravit korekce sbíhavosti a transformovat snímek do pravoúhlé osnovy. Přímo v prostředí Allplan Photo lze snadno zjistit souřadnice bodů, libovolné délky nebo plochy oblastí zobrazených na obrázku. Výsledné hodnoty je možné zpracovat do přehledných tabulek, případně exportovat do formátu MS Excel nebo MS Word. Geometrii vytvořenou v Allplan Photo lze přenést do systému Allplan nebo jiných CAD systémů.  


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit