E LINKX
Google překladač: English Deutsch
SOLIDWORKS

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

COSMOSWorks při návrhu umělé srdeční chlopně

Pátek, 29 Duben 2005 11:18
Umělá srdeční chlopeňSoftware COSMOS pro analýzu návrhů pomáhá společnosti St. Jude Medical, Inc. (NYSE:STJ, působí ve městě St. Paul v Minnesotě), která vyvíjí kardiovaskulární lékařská zařízení, snížit časovou náročnost a náklady návrhu tím, že s předstihem určí ty návrhy, které s největší pravděpodobností projdou testováním a schvalovacím procesem.

V St. Jude používají experti aplikaci COSMOSWorks k testování různých úrovní zatížení chlopně simulujících rozmanité fyziologické stavy pacienta. Pokud se hned zpočátku určí návrhy, které s nejvyšší pravděpodobností uspějí, nemusí se ztrácet čas s těmi, které by neobstály v reálných podmínkách, případně při zkouškách organizace FDA (Food and Drug Administration) nebo certifikaci ISO (International Organization for Standardization).

Peter Braido, který navrhuje umělé srdeční chlopně, říká: “Software COSMOSWorks nám při návrhu umožňuje sledování únavy materiálu bez zbytečného testování.” “Ve chvíli, kdy přejeme k pokročilejším testům, musíme vědět, že je to bezpečné. Nyní možné interaktivně sledovat únavu materiálu a způsob, jakým síly působící na umělou chlopeň ovlivní její návrh.”

 Dříve se společnosti musely spoléhat na externí odborníky, kteří prováděli hloubkové analýzy, nyní však software COSMOSWorks umožňuje, aby návrh analyzoval každý pracovník, který se podílí na procesu návrhu. Software COSMOSWorks byl vytvořen jako jednoduchý program, ve kterém mohou uživatelé bez rozsáhlých školení provádět složité analýzy a získávat spolehlivé výsledky.

Všechny návrhy ve společnosti St. Jude Medical prochází rozsáhlou analýzou a testováním. Teprve potom jsou předloženy ke schválení organizaci FDA.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit