Partneři Projektu CAD
- 02.03. AutoCAD – kurz pro pokročilé
- 02.03. Autodesk Fusion 360 – základní kurz (úvod do parametrického modelování)
- 02.03. AutoCAD kurz – navrhování a správa dynamických bloků
- 03.03. Autodesk Fusion 360 – pro uživatele Autodesk Inventor
- 04.03. AutoCAD a AutoCAD LT – základní kurz
- 05.03. AutoCAD 2013 - základní kurz
- 05.03. workshop Strukturální mechanika v programu COMSOL Multiphysics
- 09.03. Autodesk Inventor – návrh trubek a potrubí (Tube and Pipe Design)
- 09.03. Trimble SketchUp – prezentace návrhů
- 10.03. Autodesk Inventor – kurz pro pokročilé (sestavy a strojní návrhy)
Aktuální články
- MapFactor představuje MapStick USB s TomTom mapami
- Profika: pro strojírenství bude v roce 2026 důležitý vývoj automobilového průmyslu
- Virtuální realita ve studentských projektech
- STUDER Motion Meeting & Expedition 2026
- Staňte se přednášejícím na BIM OPEN 2026 v Ostravě!
- MAPA ROKU – termín přihlášek do 28. ročníku
- 3E Praha zve na odborné setkání učitelů 2026
- Co doopravdy brání využití AI ve stavebnitcí?
TDS-TECHNIK pro NX Unigraphics |
| Čtvrtek, 12 Květen 2005 15:11 |
Firma TDS uvádí na trh novou strojírenskou nadstavbu TDS-TECHNIK pro NX Unigraphics. Podobně jako u jiných verzí TDS-TECHNIK, také uživatelé NX získávají rozsáhlou a aktualizovanou databázi normalizovaných dílů, vazbu na skladovou databázi, pevnostní výpočty a další nástroje. K dispozici je česká i slovenská verze.Nastavba TDS-TECHNIK obsahuje databanku s rozsáhlým sortimentem normalizovaných dílů podle nejnovějších norem ČSN EN ISO. Díly jsou zde jako plně parametrické modely (se zachovanou historií modelování - stromem prvků). Práci v sestavě podporuje způsob vkládání modelu, možnost výměna dílu (jednotlivě i vícenásobně), funkce upozornění v případě porušení vazeb (po výměně dílu) i možnost uvádění rozšiřujících informaci o vybraném modelu. Součástí je i 30 typů kontrolních a pevnostních výpočtů (ozubená kola, řetězy, ložiska, nosníky, svary, rozvinuté délky, pružiny, klíny, pera, šrouby, matice, čepy, kolíky, drážkované spoje, aj.). Z dalších funkcí uveďme podporu soustavy tolerancí a uložení ISO a převody jednotek. Přívětivé uživatelské rozhraní s možností přizpůsobení nabízí například tvorbu vlastního seznamu oblíbených norem pro zrychlený přístup, možnost volby dlouhého nebo zkráceného názvu pro normy ČSN EN a ČSN EN ISO, komfortní určení cílové složky a názvu souboru generovaných modelů. CAD manažeři ocení nástroj pro nastavení společné konfigurace pro síťové instalace. Podrobné informace: http://www.tds-technik.cz/nx/ |










Firma TDS uvádí na trh novou strojírenskou nadstavbu TDS-TECHNIK pro NX Unigraphics. Podobně jako u jiných verzí TDS-TECHNIK, také uživatelé NX získávají rozsáhlou a aktualizovanou databázi normalizovaných dílů, vazbu na skladovou databázi, pevnostní výpočty a další nástroje. K dispozici je česká i slovenská verze.
Z dalších funkcí uveďme podporu soustavy tolerancí a uložení ISO a převody jednotek. Přívětivé uživatelské rozhraní s možností přizpůsobení nabízí například tvorbu vlastního seznamu oblíbených norem pro zrychlený přístup, možnost volby dlouhého nebo zkráceného názvu pro normy ČSN EN a ČSN EN ISO, komfortní určení cílové složky a názvu souboru generovaných modelů. CAD manažeři ocení nástroj pro nastavení společné konfigurace pro síťové instalace. 