SolidWorks
EDU Trainings IT školení
Google překladač: English Deutsch

Autodesk ohlásil technologii Inventor Fusion

Pondělí, 09 Březen 2009 10:03

Společnost Autodesk představila své plány - technologie Autodesk Inventor Fusion. Autodesk Inventor Fusion je novou technologií digitálního prototypování, která spojuje výkon a kontrolu parametrického modelování založeného na historii, s jednoduchostí a vyšší produktivitou přímého modelování bez historie. Technologie Inventor Fusion nabízí obousměrné parametrické a přímé modelovací postupy. Je vhodná pro firmy, které potřebují provádět rychlé změny v konstrukčních návrzích prostřednictvím přímé manipulace, a přitom mít k dispozici původní parametrická data se kterými potřebují nadále pracovat. Tato inovace umožňuje uživatelům zvolit ten modelovací postup, který se jim nejlépe hodí pro konkrétní projekt.

Pomocí technologie Inventor Fusion mohou návrháři a konstruktéři zkoumat hypotetické scénáře a rychle provádět změny bez omezení vyplývajících z pořadí prvků či závislostí nebo 3D CAD systému, v němž byl návrh původně vytvořen. Odstraněním zbytečných kroků spojených se zachycením a vyjádřením konstrukčních nápadů technologie Inventor Fusion znovu definuje jednoduchost použití. Pohotové nástroje poskytují v závislosti na kontextu v místě kurzoru jen to, co je potřeba. Eliminují tak pozornost uživatele od panelů nástrojů a dialogových oken a zaměřují ji na přímou manipulaci s digitálními prototypy.
Autodesk plánuje uvolnit bezplatnou verzi Inventor Fusion Technology Preview na webu Autodesk Labs během tohoto roku. Další informace najdete na webu www.inventorfusion.com .

Parametrické a přímé modelování
Parametrické modelování založené na historii umožňuje uživateli kontrolu, jak bude 3D model reagovat na danou sadu změn, vzniklých modelováním pomocí parametrů (například výšky, hloubky, tloušťky a dalších atributů). Tímto postupem vznikají prvky, které obsahují záměr návrhu, a zároveň jsou definovány vztahy mezi těmito prvky.
Přímé modelování umožňuje uživateli přímo vytvářet nebo měnit geometrii 3D modelu bez zadávání parametrů, vazeb nebo historie prvků.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit