Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Prodána milióntá licence SolidWorks

Pondělí, 18 Květen 2009 13:42
OGIO_921.jpgJubilejní milióntou licenci softwaru SolidWorks 3D CAD získala společnost OGIO International, výrobce špičkového sportovního vybavení. Za 14 let, které uběhly mezi tímto a prvním prodejem společnosti DS SolidWorks konstruktérovi robotické ruky, byly pomocí systému SolidWorks vyvinuty tisíce inovativních výrobků. Společnost OGIO International se sídlem v Utahu koupila licenci s číslem 1.000.000 pro konstruktéra výrobků z hliníku Seana Petersona, který pracuje na nové řadě doplňků pro terénní motocykly společnosti OGIO. Peterson bude pomocí systému SolidWorks navrhovat například rampy, stojany a technické vybavení terénních motocyklů. Společnost OGIO se proslavila návrhy kreativních a nekonvenčních sportovních batohů s inovativními prvky, například kapsou bez zdrhovadla na míček u golfových tašek. Konstruktéři společnosti používají systém SolidWorks k modelování vstřikovaných plastových součástí, například držadel, koleček a konstrukcí golfových tašek.
OGIO je zákazníkem společnosti SolidWorks již čtyři roky. Od jejího založení Michaelem Prattem v roce 1987 do doby před pěti lety se konstruktéři OGIO museli při tvorbě 3D modelů potřebných k výrobě vstřikovacích forem spoléhat na pomoc výrobních partnerů. Společnost zavedla software CAD, takže se její konstruktéři nemusejí při tvorbě 3D modelu nadále spoléhat na vyhodnocení skici třetí stranou. Systém SolidWorks umožňuje konstruktérům společnosti OGIO svobodně experimentovat s novými nápady bez omezení, které přináší spolupráce s externím dodavatelem.
Kreativita, jakou prokazuje společnost OGIO, je dalším potvrzením toho, že konstruktéři navrhují v systému SolidWorks opravdu všechno – od lékařských nástrojů přes dětské hračky, větrné mlýny, solární články po komponenty vozidla Rover vyslaného agenturou NASA na Mars. Jon Hirschtick založil společnost roku 1993 s cílem poskytovat 3D CAD software založený na systému Windows, který by nabízel důmyslné funkce a funkčnost v snadno použitelném formátu za přijatelnou cenu. Tehdy nová společnost dr. Williama Townsenda, společnost Barrett Technology Inc., byla prvním zákazníkem společnosti SolidWorks. O čtrnáct let později je robotická ruka Barett WAM na každé větší univerzitě a je zapsána do Guinessovy knihy rekordů jako nejpokročilejší robot, přičemž se systém SolidWorks stal světově nejrozšířenějším 3D CAD softwarem.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit