Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

ModuleWorks koupilo HeilTech

Úterý, 01 Září 2009 00:00

Tags: CAD | CAM | Software | Společnost

heiltech2_937.jpgModuleWorks, známý vývojář modulů pro CAD/CAM generování drah a simulací, upevnil svoji pozici pohlcením firmy HeilTech. HeilTech, která byla založena v roce 2004, nabízela během 5 let na trhu VerifyIt a HSVerify. Produkt VerifyIt je určený pro simulaci a verifikaci NC kódu pro frézování, soustružení a drátové řezání je založen na polygoně-voxelovém přístupu. VoxelIt je možné integrovat do CAM systémů na několika úrovních. Varianta VerifyItCore neobsahuje grafické rozhraní, takže je plně integrovatelná do libovolné aplikace, která se o grafické výstupy. Varianta VefifyItGUI obsahuje funkcionalitu předešlého plus grafické rozhraní, které je možné ovládat z jiné aplikace např CAM systému.

Nakonec VerifyItApp je samostatná nezávislá aplikace, kterou je možné rozšiřovat formou zásuvných modulů o např. Parsery NC kódu, rozhraní do databází, atd. Navíc je schopna pracovat v serverovém režimu – z klienta je pomocí protokolu TCP/IP poslat NC program ke kontrole do VerifyIt. HSVerify je vlastně rozšířením VerifyIt o vysokorychlostní obrábění. Zajímavostí je využití čipu grafické karty pro výpočty. Zejména HSVerify byl známý svou rychlostí a výkoností při simulaci velkých NC drah 3- až 5osého obrábění. Nyní je tato technologie k dispozici ModuleWorks.

 
ModuleWorks nabízí nové verze jednotlivých modulů pro 3- až 5osé obrábění
heiltech937.jpgModuleWorks během léta aktualizoval svoje moduly pro obrábění a verifikaci. Mnohé z jeho modulů pro víceosé obrábění najdeme v CAM softwarech jako EdgeCAM, Mastercam, SolidCAM a dalších. V nové verzi jsou 4- a 5osé obráběcí moduly rozšířeny o obrábění STL a vylepšení 3- až 5osého frézování o automatické vytáčení vřetene, které je možné využívat v následné automatizaci obrábění. Obrábění STL modelů v 5osém obrábění je poměrně nový způsob tvorby drah. Standardní 5osé obrábění vyžaduje plně parametrický plošný model, který nemusí být vždy k dispozici. Nová metoda projekce 5osé dráhy umožňuje tvorbu NC drah na STL modelu bez potřeby ploch.
Také ostatní moduly obrábění byly vylepšeny. 3osé frézování je doplněno o strategii konstantní velikosti vlnky (výška zbytkového materiálu mezi dvěma sousedními drahami kulové frézy) na celém modelu, což přispívá k výtečné povrchové kvalitě. Hrubovací strategie byly doplněny o nájezdy z vnějšku polotvaru. Další novou vlastností je obrábění ostrých rohů při dokončovacích strategiích, což se s výhodou využije při obrábění prizmatických tvarů.


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit