Amper 2019
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

MATLAB Release 2009b uveden na český a slovenský trh

Středa, 23 Září 2009 12:50

Společnost HUMUSOFT a výrobce programových nástrojů pro technické výpočty, modelování a simulace firma The MathWorks, uvádějí na trh České republiky a Slovenska nové vydání výpočetního, vývojového a simulačního prostředí MATLAB s názvem MATLAB Release 2009b. MATLAB Release 2009b přináší novinky v několika oblastech. Uživatelé, kteří pracují s rozsáhlými daty, mohou v MATLABu provádět výpočet FFT s daty většími než 2 GB, Image Processing Toolbox umožňuje zpracování libovolně velkých TIFF obrázků a Parallel Computing Toolbox obsahuje nové rozhraní pro práci s rozsáhlými daty distribuovanými napříč výpočetním clusterem. Nově je také podporována 64-bitová verze MATLABu pro MAC OS X.

Dále byla posílena podpora vícejádrových a víceprocesorových systémů. MATLAB a Image Processing Toolbox rozšířil počet funkcí využívajících implicitní multithreading a Statistics Toolbox doplnil u některých funkcí možnost využití paralelních výpočtů.

Zajímavé novinky nabízí i Simulink. V modelech lze nyní používat signály, které dynamicky mění své rozměry v čase. To je užitečné zejména v aplikacích jako je detekce objektů nebo sledování pohybu. Signály s proměnným rozměrem jsou podporovány i nástroji pro generování kódu pro embedded aplikace. Novinkou v oblasti Model-Based Design je možnost ukládání různých návrhových variant modelu a snadné přepínání mezi jednotlivými konfiguracemi. Výsledkem je lepší správa alternativních návrhů při modelování rozsáhlých systémů.

Další novinky v prostředí MATLAB R2009b:

Uživatelské rozhraní

optimalizován prohlížeč HTML nápovědy

umožněn přístup k souborům umístěným na webu MATLAB Central File Exchange přímo z MATLABu

Fixed-Point Toolbox zjednodušena aritmetika s fixed-point proměnnými pomocí globálního nastavení
Mapping Toolbox
vyhledávání a získávání geografických dat ze serverů Web Map Service (např. NASA JPL OnEarth a Microsoft TerraServer)
Symbolic Math Toolbox nyní dostupný i na platformě Windows 64-bit
Simulink Control Design nové bloky PID regulátorů s automatickým laděním určené do Simulinku umožní rychlejší návrh a verifikaci řídicích systémů
Real-Time Workshop Embedded Coder efektivnější generování kódu pro aplikace z oblasti zpracování signálu

MATLAB Release 2009b nabízí zásadní úpravu a zjednodušení tří skupin produktů. Nástroje umožňující přímé nasazení generovaného kódu na různé cílové platformy byly spojeny do jednoho produktu nazvaného Target Support Package, který obsahuje Simulinkové bloky pro všechny podporované embedded procesory. Obdobně byly integrovány i nástroje, které slouží k propojení programu MATLAB & Simulink s prostředími pro vývoj embedded aplikací. Výsledkem jsou dva nové produkty - Embedded IDE Link (vývoj aplikací pro mikroprocesory) a EDA Simulator Link (vývoj FPGA/ASIC).

Samozřejmostí nové verze jsou aktualizace všech stávajících aplikačních knihoven včetně hlavních modulů MATLAB 7.9 a Simulink 7.4.

MATLAB a jeho nadstavby jsou k dispozici prakticky pro všechny běžné počítačové platformy Windows XP, Windows XP 64-bit , Windows Vista 32/64-bit, Windows 7 32/64-bit, Linux 32/64-bit, Sun Solaris SPARC 64-bit a Macintosh (Intel).


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit