Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Data z 2D do 3D systémem SolidWorks

Středa, 14 Říjen 2009 10:05

Tags: 3D CAD | Data | SolidWorks | Uživatelé

cdg942.jpgContinental DataGraphics (CDG), dceřiná společnost firmy Boeing, zakoupila 3D CAD software SolidWorks, aby vyhověla narůstajícím požadavkům na převod souborů z 2D do 3D. CDG vytváří a publikuje ilustrované katalogy součástí a údržbářské příručky pro letadla společnosti Boeing na celém světě. Součástí této práce je i rychlý a snadný převod 2D obrázků součástí do 3D modelů pomocí softwaru SolidWorks pro účely publikování a údržby, což provádí tým grafiků společnosti CDG. Během vyhodnocování použitelnosti softwaru CDG úzce spolupracovala s prodejcem softwaru SolidWorks, společností GoEngineer.
Výsledkem bylo zjištění, že se systém SolidWorks snadno používá a vyhovuje všem požadavkům pro převody dat. Nástroje systému SolidWorks nyní umožní společnosti CDG realizaci vlastních podporu projektů společnosti Boeing a také nabídnutí služeb převodu z dat 2D do 3D i jiným zákazníkům.
„Řada jiných společností využívajících komplexní zařízení, například v přepravním nebo energetickém průmyslu, má podobné potřeby,“ říká Josh Migdal, výrobní ředitel společnosti CDG. „Protože systém SolidWorks pracuje s velkým množstvím formátů souborů, mohli jsme díky němu nabídnout své služby převodu 2D dat do 3D modelů většímu množství zákazníků v různých oborech.“
Software SolidWorks také umožňuje společnosti CDG využít 3D data v 2D izometrickém promítání pro technické ilustrace v příručkách určených k údržbě komponent (CMM) a v ilustrovaných katalozích součástí (IPC).
SolidWorks zahrnuje obousměrné převodníky podporující formáty DWG, DXF, Pro/ENGINEER, IPT (Autodesk Inventor), Mechanical Desktop, Unigraphics, PAR (Solid Edge), CADKEY, IGES, STEP, Parasolid, SAT (ACIS), VDA-FS, VRML, STL, TIFF, JPG, Adobe Illustrator, Rhinoceros, IDF a HSF (Hoops).

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit