Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Geotronic

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Spolehlivý levný inkubátor vznikl v SolidWorks

Pondělí, 26 Říjen 2009 16:43

Tags: Software | SolidWorks | Uživatelé

incubator944.jpgDalším krokem po navržení výrobku je obvykle jeho vyrobení – tedy pokud nejste společnost Design that Matters (DtM). Nezisková organizace pro sociální rozvoj nenavrhla kojenecký inkubátor pro uvedení do výroby, ale pouze aby dokázala, že je vůbec možné vytvářet cenově dostupné nízkoúdržbové inkubátory pro země třetího světa. Společnost DtM použila CAD software SolidWorks jako návrhářskou platformu, na které shromáždila celonárodní tým 50 profesionálních konstruktérů a studentů průmyslového konstruování z MIT, Rhode Island School of Design, Stanford University a Arizona State University. Organizátoři vyzvali tým, aby navrhl inkubátor z automobilových součástek, které jsou dostupné i v těch nejchudších oblastech světa.
Za celým projektem inkubátoru stál nápad předvést výrobcům a dárcům, že je možné postavit inkubátor za méně než 1000 dolarů, což je jen zlomek 30 000 dolarů, které obvykle stojí komerční jednotky. Největšími výzvami společnosti DtM byla úprava automobilových součástí k novému účelu a naskládání všech součástí do dostatečně malých rozměrů, aby se daly převážet do vzdálených míst. Konstruktéři a studenti upravovali součásti a navrhovali sestavy v systému SolidWorks. Poté rozeslali 3D modely e-mailem sobě navzájem i společnosti DtM.
SolidWorks byl logickou volbou standardní platformy, protože je široce používán v profesionálních i výukových prostředích a je snadné se s ním naučit pracovat a používat jej. SolidWorks navíc umožnil společnosti DtM předvést návrh inkubátoru potenciálním uživatelům po celém světě bez nákladů na přepravu fyzického prototypu, protože 3D modely fungují při předvádění lépe než obrázky. Potenciální uživatelé jednoznačně preferovali inkubátor vypadající jako stroj. První návrh, který se tvářil jako kus švédského nábytku, je odrazoval.
Kromě inkubátoru navrhla společnost Design that Matters také další výrobky v oblasti lékařských, ekonomických a sociálních potřeb rozvojového světa. Patří sem ovladač nitrožilní infuze, bankomatové karty pro mikrokreditní projekty třetího světa a mikrofilmový projektor a přenosná knihovna Kinkajou pro boj s negramotností.

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit