Amper 2019
Alvao
Google překladač: English Deutsch
3Dexpo
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Čtvrtá základní barva v LCD televizích

Čtvrtek, 07 Leden 2010 10:23

Tags: Hardware | LCD | Technologie

sharp1001.jpgTechnologická společnost Sharp na veletrhu CES v Las Vegas představuje barevnou televizi pro 21. století s novou RGBY technologii pro LCD televize. Čtvrtá barva, žlutá (yellow – Y), ve složení panelu z tekutých krystalů  přináší vyšší obrazovou kvalitu. Je dobrá především pro zobrazení barevných odstínů  lidské pokožky a bohaté škály žluté a zlaté. Navíc umožňuje ještě efektivněji využit podsvícení. Kvalita obrazu a energetická úspornost jsou dnes dva nejdůležitější parametry posuzované při nákupu televize. Představením nové RGBY technologie pro své LCD televize AQUOS Sharp dosáhl výrazného vylepšení v obou kritériích.
Přidání čtvrté barvy – žluté (Y), k standardním červené, zelené a modré (RGB) umožní zobrazovat realističtější televizní obraz. Doposud bylo možné skutečně zobrazit pouze část barevného spektra přenášeného televizními vysílači. Díky technologii Sharpu je nyní možné výrazně rozšířit barevný prostor. Čtvrtá barva pixelové struktury nových LCD panelů umožňuje také efektivnější využití podsvícení. Podsvícení nejnovějších LCD televizí AQUOS se již skládá z několika stovek energeticky úsporných elektroluminiscenčních diod (LED). Kombinace podsvícení a aktivované pixelové barvy vytváří televizní obraz. Novou strukturou a optimalizovanou barevnou kompozicí byla zvýšena světelnost pixelů. V důsledku toho je možné dosáhnout obrazu stejné kvality s menší světelnou intenzitou a sníženou spotřebou energie.
Sharp vyrábí své X-Gen LCD panely v první továrně na LCD televize 10. generace na světě v japonském Sakai od října 2009, kde jsou také vyráběny displeje s RGBY technologií. Nové LCD televize se čtvrtou pixelovou barvou přijdou na trh v České republice a na Slovensku v průběhu roku 2010.

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit