Control
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Olympiáda na Google Street View

Středa, 10 Únor 2010 13:29

Tags: GIS | GPS

gsv_vancouver1006.jpgSpeciální technologie zpřístupní v Google Street View záběry olympijských svahů Whistler Mountain. Připraveny jsou i aktualizace údajů v reálném čase, speciální webová stránka a 3D prohlídka sportovišť v aplikaci Google Earth. Společnost Google spustila speciální webovou stránku, která sportovním fanouškům z celého světa dá příležitost vychutnat si Zimní olympijské hry 2010 ve Vancouveru tak trochu jiným způsobem. Nově zprovozněná stránka je k dispozici ve 42 světových jazycích a kombinuje aktuální informace s bohatým vizuálním materiálem – od zobrazování sportovišť v režimu Street View až po aktuální stav medailí vybojovaných jednotlivými výpravami.
Společnost Google rovněž zpřístupnila fotodokumentaci z částí hory Whistler Mountains, na níž bude probíhat řada disciplín zejména v alpském lyžování. Tyto záběry pro Street View byly vůbec poprvé v historii pořízeny novým, experimentálním způsobem – jde o sněžný skútr vybavený nejmodernější fotografickou a GPS technologií. Sportovní fanoušci, lyžaři i snowboardisté mohou nyní přecházet mezi jednotlivými sjezdovkami stejně, jako kdyby byly přímo v dějišti her.

Webová stránka olympijských her přináší:
 • online aplikaci sledující události v reálném čase, stav medailí, informace o sportovcích, vizuální materiály z každého sportoviště plus aktualizace ze Zpráv Google, které lze přidávat do iGoogle anebo vložit do webové stránky
 • sportoviště v zobrazení Street View a ve 3D formátu v virtuálním atlasu Google Earth (rovněž na www.vancouver2010.com)
 • vyhledávání ve výsledcích v reálném čase, kombinace vstupů na Twitteru, novinek a blogů
 • odkazy na Twitter, Facebook, MySpace, Orkut a Digg, takže uživatelé mohou snáze vyhledávat informace i názory a dělit se o ně se svými přáteli
 • pravidelně aktualizovanou galerii ve službě Picasa s fotografiemi z her jak od diváků (při nahrávání fotografií stačí použít tag/označení „wintergames2010“), tak ze Zpráv Google.
 • oblíbená místa na Mapách Google s mapami „best of Vancouver“ od 10 místních odborníků včetně bývalých olympioniků.

Uživatelům jsou dále k dispozici aktuální data o počtu medailí, harmonogram a výsledky soutěží. Všechny tyto informace jsou dostupné prostřednictvím vyhledávače Google: stačí zadat konkrétní disciplínu, zemi nebo „hry“ obecně. Uživatelé po celém světě se mohou těšit i na originální grafiku, která bude na oslavu her zdobit vyhledávač každý den od 12. do 28. února.

Ti, kteří během her zavítají přímo do Vancouveru, budou moci využít speciálního plánovače trasy v Mapách Google. Nástroj bude nabízet aktualizované trasy pro Vancouver, lyžařské středisko Whistler a jízdní řád olympijského autobusu. Dopravní informace jsou k dispozici rovněž na Mapách Google pod položkou „Get Directions“ anebo na adrese google.com/transit. Řidičům se doporučuje před jízdou do Vancouveru navštívit stránku www.Vancouver2010.com, kde se dozví o případných změnách.

Následující žebříček ukazuje, jakým způsobem Češi od začátku roku vyhledávají informace související s blížící se zimní  olympiádou:
 1. olympiada 2010
 2. olympiada vancouver
 3. olympijske hry
 4. olympijske hry 201
 5. hokej olympiada 2010
 6. zimni olympijske hry
 7. zoh 2010
 8. zimni olympiada
 9. vancouver
 10. olympijske kruhy

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit