E LINKX
Google překladač: English Deutsch
Siemens

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Vylepšený Pro / ENGINEER Routed Systems Designer

Středa, 26 Květen 2010 10:39

Tags: CAD | Elektro | Simulace

acff78e_1021.jpgPro/ENGINEER Routed Systems Designer (RSD) 9.0 nabízí velké zlepšení včetně integrované simulace obvodů a řadu klíčových vylepšení, která poskytuje podstatný nárůst produktivity. V ideálním návrhovém prostředí budou elektrické obvody analyzovány, aby se zaručilo, že napětí na všech modulech systému jsou v mezích specifikace pro zajištění spolehlivosti, a při ceně mědi přibližně 5 800 dolarů za tunu je kladen náležitý důraz na měření síly vodičů pro minimalizaci materiálových nákladů. Provádění těchto kontrol ručně je časově náročné a s tolika dalšími faktory, jako je koncová impedance, poklesy napětí a teploty, je manuální analýza velmi náchylná k lidským chybám. Elektronická, automatická simulace je nejrychlejším a nejpřesnějším způsobem, jak analyzovat okruh, ale dělá se jen zřídka z důvodu vysokých nákladů na samostatné simulace produktů a obtíže a možné chyby spojené se přenosem dat mezi tvůrčími nástroji schématu a samostatným simulačním řešením.

Pro / ENGINEER Routed Systems Designer 9.0 nyní poskytuje simulace všem uživatelům rozšířené verze zdarma. RSDSimulate Lite, bezplatný balíček vestavěné elektrické simulace od Virtual Interconnect Ltd, snižuje náklady na vlastnění a zajišťuje vestavěné simulační schopnosti. RSDSimulate Lite se spouští přímo z Pro/ENGINEER Routed Systems Designeru bez nutnosti přenosu dat nebo učení nového rozhraní. Ke standardním funkcím v RSDSimulate Lite patří analýza napěťového rozpětí, detekce přetížení vodičů a schopnost provádět scénáře „co-když” v rané fázi vývojového cyklu.

Součástí je „startovací” knihovna simulací součástek a mohou být také vytvářeny vlastní symboly, nebo, přidáním klíčových vlastností, lze využít stávající knihovny. RSDSimulate Lite umožňuje uživatelům přesně simulovat a ověřovat návrhy před stavbou prototypu, takže chyby mohou být identifikovány ještě ve stadiu, kdy se dají snadno a levně opravit. Uživatelé mohou rychle vyhodnotit alternativy s cílem optimalizovat návrh kabeláže z pohledu nákladů a hmotnosti na vyšší úrovni než v minulosti.

Například, můžete snadno zjistit nejlehčí a nejlevnější průřezy vodičů, které budou splňovat vaše požadavky na jmenovitý proud. Konečným výsledkem je snížení nákladů na vývoj výrobků a kratší doba uvedení na trh. Uživatelé Pro/ENGINEER Routed Systems Designeru 9.0 mohou také upgradovat podle varianty licence na výkonnější vestavěný simulační program s názvem RSDSimulate. RSDSimulate poskytuje všechny možnosti produktu RSDSimulate Lite a navíc analýzy AC/DC proudu a napětí, testování mžikových pulsů, sondování napětí, analýzy výpadků drátových sítí, ověření uzemněných obvodů, kontrolu zkratů, kontrolu provozních parametrů, automatická měření a kontroly bludných/parazitních proudů. RSDSimulate je také propojen s Pro/ENGINEER Piping and Cabling Extension, takže pro přesnější analýzu mohou být do schématu zpětně zaznamenány délky vodičů.

acff78e1021b.jpg

Pro/ENGINEER RSD 9.0 poskytuje vestavěné elektrické simulace

Pro/ENGINEER Routed Systems Designer 9.0 nabízí mnoho dalších nových funkcí, které zvyšují produktivitu uživatelů. Například standardní sestavy, jako jsou svazek kabelů, který se skládá z 5 konektorů, 2 kabelů a 5 vodičů, mohou nyní být vytvořeny v katalogu a přidány do návrhu pomocí jediného kliknutí a po umístění manipulovány jako samostatné objekty stejně, jako kdyby byly umístěny jedna po druhé.

draft_groups1021.jpg

Standardní sestavy lze nyní vložit do návrhu jediným kliknutím

Pro/ENGINEER Routed Systems Designer 9.0 také mnohem rychleji přidává vodiče do tras. Uživatelé při přidávání vodičů do tras ušetří 75 % kliknutí. Přenosová vedení mohou být přidána do tras pomocí nové funkce kliknutí pravého tlačítka, za současného snížení pohybu myši. Nová verze také umožňuje vytváření standardních inline konektorů, které mohou být letmo konfigurovány pro libovolný počet portů. Uživatel si může vybrat vodiče, na které bude konektor vložen, a automaticky spasovat rozestupy vybraných vodičů.

Snížení počtu kliknutí o 50 % při křížení návrhových listů s vlákny nebo trasami a nová funkce kliknutí pravým tlačítkem pro prodloužení ukončených vláken nebo tras je dalším příkladem toho, jak se dá zvýšit produktivita uživatelů u běžně používaných příkazů . Další úspornou funkcí je možnost smazání všech výskytů vláken na všech listech návrhu, pokud se vlákno na více listech objevuje.

Možnosti importu a exportu dat byly zdokonaleny tak, aby podpořily AutoCAD ve verzích 12, 13, 14, 2000, 2004 a 2007 u DXF, DWG a CGM souborů. Byl zdokonalen také export požadovaného počtu listů do PDF na jednotlivé stránky jednoho souboru PDF.

Poskytované zvýšení produktivity bylo shrnuto v nedávné studii, která ukázala, že díky novým funkcím v nové verzi se sníží čas potřebný k dokončení typického projektu v průměru o 25 hodin a náklady o 1259 dolarů ve srovnání s verzí předchozí.


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit