Alvao
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Aimtec - Automotive 4.0
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Přichází 4. ročník soutěže REVIT OPEN

Pondělí, 28 Červen 2010 09:38

Tags: Soutěž | Stavebnictví

odrichovaearth1026.jpgAutodesk společně s Kabinetem modelového projektování Fakulty architektury ČVUT (MOLAB), vyhlašuje již 4. ročník anonymní veřejné soutěže REVIT OPEN. Letošním tématem je vytvoření návrhu ekologického bydlení pro člověka, který programově bydlí sám - tzv. „single“. Je mladý, ekonomicky zajištěný, žije aktivním životem a má pozitivní přístup k ekologii. Soutěžící mají za úkol navrhnout kvalitní bydlení pro jednotlivce (nebo více jednotlivců) na střeše konkrétního panelového domu v centru Liberce. Návrh by měl řešit celou plochu střechy a měl by být přínosný i pro stávající obyvatele domu.
Současné průzkumy naznačují, že singles jsou sice malou, ale nezanedbatelnou součástí naší společnosti, a přitom mají specifické nároky na oblast bydlení, které by se měly do návrhů promítnout. Návrhy bydlení pro singles jsou situovány na střechu existujícího panelového domu v Oldřichově ulici v Liberci. Dům se nachází v těsné blízkosti centra, v pohodlném dosahu MHD, s možností dojet tramvají k lyžařským vlekům na Ještědu nebo k úpatí Jizerských hor.
Soutěž je tradičně určena studentům a čerstvým absolventům vysokých škol (do 3 let po absolutoriu) stavebního a architektonického zaměření v České a Slovenské republice a zahraničním studentům studujícím v ČR na stipendiu. Stejně jako v předchozích letech je i „Bydlení pro singles“ veřejná, ideová, jednokolová soutěž určena jednotlivcům či vícečlenným týmům. Jedná se o jedinečnou soutěž v ČR a na Slovensku, ve které se návrhy rovnoměrně posuzují z více odlišných hledisek, a které se již pravidelně účastní studenti fakult architektury i fakult pozemního stavitelství.
Objekt by měl vykazovat minimální provozní náklady, minimální zátěž pro životní prostředí a charakterem by měl směřovat k nízkoenergetickému objektu. Pro zpracování návrhu a jeho prezentaci musejí soutěžící použít software firmy Autodesk. V rámci soutěže je hodnoceno architektonické hledisko, stejně tak jako stavebně technické řešení a využití možností daného software. Za komplexní použití softwaru Revit Architecture získají soutěžící v celkovém souhrnu další bonusové body.
Termín ukončení registrace do soutěže je 30. září 2010, posledním dnem odevzdání návrhů je 1. listopad 2010 do 14:00 hod. Slavnostní vyhlášení a předání cen je plánováno na březen 2011. Autoři nejlepších návrhů získají ceny ve formě komerční licence software společnosti Autodesk, notebooku a digitálního zrcadlového fotoaparátu.
Podrobnější informace o soutěži, zadání a o podmínkách letošního ročníku společně s registrací naleznete na www.revitopen.cz.

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit