Amper 2019
Fresh-IT
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Multitasking a nejnovější mapy TomTom pro iPhone

Středa, 30 Červen 2010 06:50

Tags: GIS | GPS | Software

tomtom1026.jpgTomTom uvolnil novou verzi 1.4 své navigační aplikace pro iPhone. Tu je možné stáhnout prostřednictvím App Store. Aplikace TomTom pro iPhone v1.4 je kompatibilní s iOS 4 a kromě jiných vlastností nyní obsahuje multitasking*, který umožňuje uživatelům přijímat navigační instrukce a zároveň v tentýž okamžik provozovat na svém iPhonu ještě další aplikace.

Jsou jimi:

  • Pohodlná navigace během volání** – Uživatelé mohou volat a odpovídat na volání během navigace probíhající s pomocí vizuálních instrukcí. S touto funkcionalitou vidí vizuální instrukce na obrazovce i pokud právě telefonují, takže už nemusejí volit mezi voláním a příjímáním navigačních pokynů.
  • Navigační instrukce na pozadí* – Uživatelé mohou na obrazovce sledovat jiné aplikace a zároveň přijímat hlasové navigační instrukce z aplikace TomTom běžící na pozadí.
Nejnovější verze aplikace TomTom pro iPhone však obsahuje i další nové vlastnosti, které zlepšují navigaci:
  • Nové, aktualizované mapy – Aplikace TomTom je připravena navigovat s pomocí nejpřesnějších a nejaktuálnějších map. Jelikož se každoročně změní přibližně 15 % silniční infrastruktury, TomTom pokračuje v nepřetržité aktualizaci map ve své navigační aplikaci, takže si uživatelé mohou být jisti, že navrhovaná trasa je přesná a efektivní. Mapy jsou předinstalované v aplikaci, takže k jejich prohlížení nebo navigaci do zvolené destinace není vyžadováno stahování dat, dostupnost mobilního signálu ani poplatky za roaming.
  • Sdílení trasy – Řidiči nyní mohou posílat detaily o své aktuální lokalitě, destinaci a trase svým kontaktům prostřednictvím e-mailu. Tato funkce poskytuje snadný způsob, jak udržet informovanost přátel a rodiny o tom, kde se právě řidič nachází a kam má namířeno.
  • Připomenutí odjezdu – Řidiči mohou také přijímat připomenutí odjezdu na cesty, které si naplánovali a přidali do svého kalendáře. Jejich iPhone je sám upozorní ve chvíli, kdy nastane čas plánovaného odjezdu.
  • Ekonomické trasy – Řidiči mohou ušetřit peníze a redukovat dopad na životní prostředí tím, že si zvolí trasu nejméně náročnou na spotřebu paliva. S využitím pokročilé navigační technologie a řidičských zkušeností milionů uživatelů navigačních řešení TomTom dokáže nyní aplikace TomTom nabídnout trasu s nižším dopadem na životní prostředí.
  • Symboly vozu – Řidiči si nově mohou také personalizovat symbol svého vozu, ikonu i barvu, která nejlépe odpovídá jejich stylu.

Kontinentální a regionální verze aplikace TomTom pro iPhone 3G, iPhone 3GS a iPod Touch je možné zakoupit a stáhnout na App Store nebo prostřednictvím tohoto odkazu.
Cena se pro různé regiony liší. Cena aplikace s mapovým pokrytím východní Evropy je 59,99 eur.
Aplikace TomTom pro iPhone verze 1.4 je kompatibilní s OS 3.0 a iOS 4, uživatelům se však doporučuje upgradovat na iOS 4, jinak nebudou moci využívat všech nových vlastností.
* Dostupnost na iPhone 3GS a iPod Touch 3. generace s nainstalovaným iOS 4 ** pouze iPhone 3GS

 tomtom-for-iphone1026.jpg


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit