CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Letecký snímek a evidence povodňových škod

Středa, 18 Srpen 2010 11:02

Tags: GIS

geodis1033.jpgFirma Geodis pořídila ve dnech 11. - 12. srpna šikmé letecké snímky metodou PixoView. Na 10 256 snímcích jsou prostorově zdokumentovány zaplavené oblasti. Snímky mají rozlišení 10 cm v nadiru snímku. Firma systém vyvinula ze zkušeností s povodněmi z let 1997, 2002 a 2009. Před leteckým snímkováním byly 9. - 10. srpna pořízeny snímky sférickými kamerami spojenými s GPS/IMU instalovanými na vozidle. Snímkováno bylo okolí 186 km komunikací. Sférické kamery snímkovaly obce podél toků, pořízeno bylo 179 517 snímků.
Letecké a pozemní snímky je možné interpretovat, proměřovat a vyhodnocovat v programu PanoramaGIS nebo bez možnosti proměřování ploch, výšek a vzdáleností i v jiném běžném zobrazovači fotografií) a zjišťovat rozsah poškození objektů a optimalizovat postup při odstraňování následků povodně.
Pokud by bylo snímkování provedeno těsně po kulminaci, a meteorologická situace umožnila snímkový let, mohly by vybrané šikmé letecké snímky sloužit i pro potřeby operativního řízení IZS.

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit