POINT.X (2019-20)
Google překladač: English Deutsch
Siemens - Free Trial MM

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

PowerMILL 6 směřuje k uživatelům

Pondělí, 22 Srpen 2005 12:48
PowerMill 6Počátkem srpna byla pro veřejnost uvolněna oficiální verze PowerMILLu 6. Tuto verzi si uživatelé již mohou stahovat, CD se sotware mohou očekávat koncem tohoto měsíce.

Nová verze obsahuje opět řadu novinek pro všechny oblasti obrábění, dokumentace "Co nového" obsahuje více jak 200 stran informací o posledním vývoji softwaru, které jsou prostřednictvím změn v softwaru zahrnuty. Z novinek jsme pro ilustraci vybrali několik novinek týkajících se 3D a 5D.

Z novinek pro 3D

  • Frézování odvrtáním. Je to starší strategie, která byla přidána pro odvrtání materiálu z hlubokých kapes a otvorů. Všechna vrtání jsou odvozena ze sériového modelu, který je vždy po provedení operace obnoven.
  • Nové Rozstřídění strategie hrubování je podobné, jako bylo pouľito pro vrtání. Dovoluje, aby byla strategie hrubování roztříděna různým způsobem. Cílem je minimalizovat pohyby nástroje vzduchem.
  • Při výběru osy nástroje 'Vertikální' pro obrábění bokem nástroje nyní vytvoříte 3 osé dráhy vytvořené jen pro obrábění vybraných ploch. Je to extrémě užitečné, když obrábíme ploché stěny. Pokud se jedná o 3 osé dráhy, není nutná MULTIAXIS licence.

Novinky pro pětiosé obrábění

  • Obrábění bokem lze vytvořit z profilové geometrie stejně dobře, jako z ploch. Tento přístup je potřeba při nízké kvalitě dat s malými odchylkami, které nedovolují, aby byly dráhy vytvořeny přímo z ploch.
  • Podporován je pro kuželový nástroj. Tyto typy nástrojů jsou speciálně vhodné při frézování podkosených ploch, kdy potřebujeme dlouhý, tenký nástroj pro dokončení.
  • Speciální technika pro pětiosé dokončení odvrtáním, která se používá, když chceme frézovat podle osy a ne napříč. Odstraňujeme tak významné množství materiálu. Současně na příkladu kanálku vidíme (viz obr), že fréza zanechává stopy ve směru proudění plynu, což je v tomto případě žádané.

Více informací najdete zde.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit