Control
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Přehled WMS serverů na cad.point.cz

Čtvrtek, 14 Říjen 2010 11:45

Tags: Bentley | Software

wms1041Portál cad.point připravil pro uživatele Bentley produktů seznam mapující veřejně dostupné WMS servery v České republice a jejich použitelnost v produktech jako jsou MicroStation nebo Bentley PowerMap. Na rozdíl od obecných seznamů, které lze nalézt na Internetu, mají návštěvníci portálu pro vybraný server k dispozici nejen podrobné údaje o struktuře publikovaných dat, ale také upozornění na zjištěné nekompatibility mezi serverem a některou z verzí produktu včetně způsobu řešení problému. Pro každý WMS server jsou k dispozici jak definiční soubory XWMS, které si mohou uživatelé stáhnout a přímo použít bez nutnosti zadávat a nastavovat další informace, tak DGN výkresy, díky kterým mohou k WMS datům přistupovat i uživatelé produktů Bentley View a ProjectWise Navigator.

Cegra - Graphisoft ARCHICAD 22

V současné době obsahuje seznam informace o 137 veřejně přístupných WMS serverech, které jsou provozovány 25 organizacemi, kraji a dalšími subjekty. Uvedené servery publikují téměř 3000 datových vrstev vztahujících se k území České republiky nebo jejím částem. Seznam není konečný a je plánováno jeho doplnění o další subjekty a v případě zájmu uživatelů i jeho rozšíření o slovenské servery.

 

Jan Šlegr, zakladatel a provozovatel serveru, k tomu dodává: „Přestože v České a Slovenské republice existuje poměrně velká skupina uživatelů Bentley produktů, neexistuje zde komunita, v rámci které by uživatelé mohli sdílet zkušenosti, znalosti a postupy v českém či slovenském jazyce a případně získávat další informace, což používání produktů a řešení praktických problémů výrazně znesnadňuje. Vytvořit místo či platformu pro Bentley uživatele a různé komunitní aktivity je hlavním cílem serveru cad.point a praktický podrobný seznam WMS serverů je jakýmsi dárkem či pozvánkou pro uživatele k využívání tohoto serveru. Jako konzultant a školitel jsem v denním kontaktu s uživateli a jsem přesvědčen, že zde prostřednictvím kvalitních a dostupných informací existuje velký prostor pro zvýšení jejich spokojenosti s Bentley produkty. Vytvořený seznam WMS serverů je ukázkou, jak takové praktické a přístupné informace mohou vypadat a zprostředkovaně také i prezentací mojí osoby, nabízených služeb a znalostí. “

O cad.point
Portál cad.point je soukromě provozovaný web spuštěný v dubnu tohoto roku zaměřený na uživatele produktů Bentley Systems. Web je vyvíjen jako komunitní a v současné verzi jsou uživatelům k dispozici diskusní fóra, postupně rozšiřovaná wikipedie a tipy a triky. Autorem a provozovatelem serveru je Jan Šlegr, nezávislý konzultant a školitel, autor článků a materiálů o Bentley produktech, člen programu BDN (Bentley Developer Network) s 20 lety zkušeností s Bentley produkty a technologiemi. Blog J. Šlegra je k dispozici na adrese http://www.labtech.cz/cs/blog.


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit