Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Ekologické domy on-line pomocí SolidWorks

Středa, 20 Říjen 2010 11:10

Tags: SolidWorks | Stavebnictví

rotatingdome1042Inovátor v oblasti ekologických staveb,  společnost Domespace se sídlem ve francouzském městě Quimper, plánuje nasadit on-line aplikace, které mohou zákazníci využívat jako pomůcku pro návrh a stavbu ekologických domů s otočnou kopulí. Software SolidWorks Premium a SolidWorks Simulation bude klíčovým spojením v systému, který umožní společnosti Domespace zavést 100% digitální řetězec od objednávky zákazníka k výrobě a ke stavbě.

Společnost Domespace si zvolila software SolidWorks jako základní 3D nástroj nejen pro optimalizaci a standardizaci svých produktů, ale také jako spolupracující řešení pohánějící celý digitální proces.

„Sázíme na budoucnost,“ říká Benjamin Thoby, vedoucí počítačové divize, vývoje a výzkumu Domespace. „Naši zákazníci si představí a vyprojektují svůj dům vlastním tempem pomocí konstrukčního softwaru SolidWorks. SolidWorks Simulation podpoří procesy ověření a výroby. Tato úžasná výzva je zcela proveditelná díky nástrojům tak efektivním a otevřeným, jako je SolidWorks a s obchodním partnerem Cadware, který od začátku naslouchal našim očekáváním a pomohl nám je realizovat.“

Domy Domespace jsou navrženy s ohledem na energetickou účinnost a nízkou ekologickou stopu. Konstrukce kopulovitého tvaru se otáčí, aby zachytila solární energii, a domy jsou silně izolovány pro omezení potřeby vytápění a klimatizace. Jsou postaveny z obnovitelných druhů dřeva bez obsahu chemikálií. Společnost Domespace navrhla a postavila 200 domů po celém světě a zaznamenala v posledních pěti letech růst 60 % za rok.
Thoby byl členem týmu, který vybral SolidWorks software po důkladném studiu, jehož závěrem bylo, že SolidWorks může splnit všechny potřeby Domespace na architektonickou konstrukci, tepelné a pevnostní výpočty a návrh součástí. Společnost využila SolidWorks CAD a simulační software pro optimalizaci svých návrhů a standardizaci součástí. Vyvinula jediný model s několika zákazníkem přizpůsobitelnými variantami.

„Definujeme dvě řady s 20 různými modely. Všechny úpravy jsou dosažitelné z jedné nebo druhé řady prvků. Pomocí SolidWorks jsme naše sestavy zjednodušili na maximum,“ doplňuje Thoby. „Používáme SolidWorks Flow Simulation pro přípravu různých scénářů, které můžeme testovat, zlepšovat a rychle měnit, takže můžeme uchovávat pouze projekty, které perfektně odpovídají našim požadavkům.“
Domespace spolupracuje s autorizovaným prodejcem společnosti SolidWorks, firmou Cadware, zajišťující trvalé školení a technickou podporu.

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit