POINT.X (2019-20)
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Aimtec - Automotive 4.0
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Vyšla nová verze software ATS Inspect

Úterý, 14 Prosinec 2010 16:38

Tags: CAQ | Software

ins-car1050Společnost ATS aplikované technické systémy oznamuje vydání nejnovější verze software ATS Inspect - řešení pro řízení operací vizuální kvality. Na internetových stránkách www.ats-inspect.com můžete najít případové studie z nejrůznějších průmyslových odvětví včetně výčtu přínosů, které souvisejí se zavedením ATS Inspect. ATS se snaží zapojovat do vývoje svého produktu stávající zákazníky (např. Toyota). Cílem je přispívat ke zdokonalování výrobních metod. Díky tomu lze produkt přizpůsobovat novým trendům v oblasti pracovních postupů a současně jej propojovat s nejnovějšími technologiemi.

Uvedení nové verze komentoval generální ředitel skupiny ATS Mike James: „ATS Inspect je využíván globálními i lokálními výrobci, jako jsou např.: Navistar (nákladní vozy), Yamaha (vodní skútry a golfová vozítka), Toyota (osobní automobily), Rolls-Royce (letectví), M.A.N. (nákladní vozy) a Pepsi-Cola (občerstvení). Každý měsíc organizujeme schůzky uživatelských skupin s cílem sdílet osvědčené postupy, vyslechnout případné obavy a diskutovat o možných nových funkcích či zlepšeních. Investovali jsme značné prostředky do rozšíření vývojového a podpůrného týmu. Dle krátkodobého plánu vývoje produktu jsme se zavázali vydávat novou verzi s průběžnými úpravami pro konkrétní zákazníky vždy v horizontu šesti měsíců. Veškeré konkrétní zákaznické úpravy jsou zahrnuty do následující verze programu. Díky tomu uživatelé využívají výhody rychlého sdílení osvědčených postupů. Samotné zavádění produktu je podporováno expertními týmy, včetně Lean a Six Sigma specialistů. Verze 5.3 je zvláště důležitá pro uživatele, kteří potřebují nástroj pro sběr proměnných dat a SPC. Nový modul form composer navíc nabízí výrazné zlepšení ergonomie. Výsledkem je produkt a služba navržená ke zlepšování procesů zákaznické kvality a efektivity. Případové studie přibližují některá z pozoruhodných zlepšení. Přesvědčte se prosím sami. Sám jsem ohromen těmito úspěchy. Jedná se však pouze o část informací, neboť většina společností nemůže zveřejňovat své výsledky s ohledem na důvěrnost a bezpečnost údajů. Dovolte mi dodat, že ATS Inspect je celopodnikovým řešením, které je natolik robustní, že je přijímáno i společnostmi z oboru energetiky včetně jaderného průmyslu.“
ins1050

Vizuální kontrola
Autoprůmysl - označování defektů

                       Podpora mobilních zařízení - čtečky
                       čárových kodů, mobilní telefony

Nové moduly

 • Variable Data Collect – Sběr proměnných
  Nositelé Six Sigma Black Belt již delší dobu preferují ATS Inspect jako nástroj pro analýzu dat. Modul “Variable Data Collect“ umožňuje operátorům zaznamenávat nejrůznější vlastnosti kritické pro kvalitu. Jedná se např. o délky, průměry, teploty, napětí, váhy, apod. Pro analýzu dat v reálném čase jsou nyní rovněž dostupné grafy pro statistické řízení procesů (SPC). Vyslyšeli jsme přání zákazníků a veškerá data včetně naměřených hodnot a atributů jsou nyní dostupná v jediném portálu.
 • Form Composer – Tvorba formulářů
  Modul “Form Composer“ lze využít k vytváření plně přizpůsobitelných návrhů dotazníků určených pro sběr dat.
 • Data Archiver – Archivace dat
  Tento nástroj umožňuje přesunout neaktuální data z databáze ATS Inspect do samostatného souboru. Archivace redukuje množství zpracovávaných dat, čímž uvolňuje dostupné prostředky a zvyšuje rychlost systému.
 • Service Manager – Řízení služeb
  Tento modul umožňuje pověřeným uživatelům nastavovat, řídit a monitorovat procesy a služby externích systémů, které komunikují s ATS Inspect.

Rozšířené funkce

 • Úprava poloměru pro výběr vady
  Na základě požadavků uživatelů z výroby lze nyní upravit poloměr, ve kterém jsou zadávány vady.
 • Dotaz může být zobrazen ve více než jedné kategorii formuláře
  Dotaz může být kopírován a upraven tak, aby se zobrazoval ve více než jedné kategorii stejného formuláře.
 • Dotaz lze vložit do Produktové Skupiny
  Dotaz může být vložen jak do celé produktové skupiny, tak i k individuálnímu výrobku.
 • Nahrávání náhledů dle požadavku
  Nově je dostupná možnost nahrávat náhledy pouze pokud jsou vyžadovány. Cílem je zrychlit proces spouštění modulů Data Collect a Auditor během přihlašování.
 • Změna velikosti zobrazení
  Pro případy, kdy operátor nevyžaduje detailní zobrazení, ve kterém by označoval vady, může být rozměr zobrazení omezen, čímž dojde ke zrychlení procesu nahrávání jednotlivých obrázků.
 • Seznam obrazovek zobrazovaných u vybraného rozložení
  Zapracováno bylo několik aktualizací, které usnadňují a zpřehledňují přístup k potřebným informacím v průběhu projektování.
 • Okamžitá aktualizace formulářových dotazů
  Zlepšením prošel rovněž proces aktualizace informací, který probíhá v reálném čase ve výrobních prostorách. Změněné nebo nově přidané formulářové dotazy jsou nyní okamžitě dostupné na výrobní lince pouhým stisknutím tlačítka.

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit