Amper 2019
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Strážníci pod kontrolou

Středa, 13 Duben 2011 13:39

Tags: GIS | GPS | KAKTUS Software | Personal Locator

Kaktus_1115aSpolečnost KAKTUS Software zprovoznila aplikaci Personal Locator pro monitoring pohybu společné městské policie v Klánovicích, Šestajovicích a Jirnech, obcích na východním okraji Prahy, prostřednictvím mobilních telefonů. Aplikace zaznamenává přesnou polohu strážníků na mapě v reálném čase a starostové si tak mohou zkontrolovat, zda městští policisté plní své úkoly a rovnoměrně pokrývají území jejich obcí. Konfigurace služby Personal Locator byla uzpůsobena specifickým požadavkům společné městské policie.

Rajón strážníků je v této oblasti poměrně rozsáhlý, vzdálenosti mezi obcemi jsou několikakilometrové a tak oblast, kterou mají strážníci pod dohledem, je možné efektivně zvládnout pouze za pomoci služebního vozu a moderních komunikačních prostředků.
Strážníci používají běžně dostupné mobilní telefony vybavené GPS čipem, GPRS modemem pro přenos dat a aktivovaným datovým tarifem, na který byla nainstalována aplikace Personal Locator pro zaznamenávání pohybu uživatele telefonu na mapě.
Občané se mohou přesvědčit, že jejich strážníci jsou skutečně v terénu a dělají svou práci a obecní zastupitelstva obcí zase mají kontrolu nad pokrytím městské policie v jejich obci. Je možné zpětně dokladovat, zda strážníci byli či nebyli v daný čas na daném místě. Jedná se o řešení nejen velmi přesné a efektivní, ale také cenově nenáročné – využívá běžně dostupné mobilní infrastruktury a obyčejných mobilních telefonů, takže zatěžuje obecní rozpočet jen minimálně.
Systém Personal Locator (dříve PhoneOnMap) funguje v České republice od roku 2009 a v současnosti jej používá cca 10 000 privátních a firemních uživatelů. Systém je tvořen webovým portálem a aplikacemi pro jednotlivé druhy operačních systémů mobilních telefonů (v současnosti Symbian a Windows Mobile, v blízké budoucnosti iPhone a Android) nebo osobních lokátorů  Personal Tracker. Systém byl vyvinut společností KAKTUS Software.
Kaktus_1115b

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit