Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Ovi Mapy s 3D modely metropolí

Úterý, 19 Duben 2011 11:58

Tags: GIS | GPS | Nokia | Ovi Mapy

Ovi-Mapy-3D-Praha 1116Společnost Nokia oznámila rozšíření webové verze Ovi Map o fotorealistické 3D modely metropolitních oblastí. Tato bezplatně dostupná funkce dodává Ovi Mapám nový rozměr a umožňuje lidem prozkoumávat různá místa zcela novým způsobem. Funkce, představená na konferenci Where 2.0 v kalifornském městě Santa Clara, nabízí dosud nejrealističtější 3D zobrazení, které jde daleko za hranice zobrazování pouhých budov a umožňuje prozkoumat celá města, včetně předměstí. Nové 3D zobrazení začíná pohledem z ptačí perspektivy.

Uživatelé se pak mohou libovolně přibližovat či vzdalovat nebo se pohybovat okolo jednotlivých objektů jako jsou budovy a stromy přímo ze svého počítače, a objevovat tak sice virtuální, ale přesto velice realistickou podobu nových míst. 360̊ panoramatické fotografie pořízené přímo z jednotlivých ulic pak doplňují celkovou představu o vzhledu daného místa.
Ve zkušební verzi je dostupných celkem 20 metropolitních oblastí, přičemž počet dostupných fotorealistických 3D modelů se bude postupně zvyšovat. Zobrazení s využitím panoramatických fotografií je nyní k dispozici  pro pět měst: Kodaň, Helsinky, Londýn, Oslo a San Francisco.
  • Reálné 3D zobrazení umožňuje prozkoumat místa zcela novým způsobem; díky fotorealistickým 3D modelům světových metropolí si lidé mohou udělat o místě představu ještě dříve, než se tam sami podívají
  • Jedná se o klíčový krok v plánech společnosti Nokia propojit reálný a virtuální svět
  • Mezi městy s novými 3D modely nechybí ani Praha a dalších 12 evropských měst
„Fotorealistické 3D modely metropolitních oblastí jsou významným krokem na cestě k uskutečnění naší vize propojení  reálného a virtuálního světa s lokalizačními službami coby jejich spojujícím prvkem,“ uvedl Michael Halbherr, senior viceprezident společnosti Nokia.
„Ovi Mapy v mobilních telefonech jasně ukazují, že Nokia umí transformovat užitečnou funkci v široce využívanou službu, která kromě tradičních navigačních funkcí vytváří také prostor pro další inovace v oblasti lokalizačních služeb. Rozšiřování funkce na web je důkazem toho, že poskytuje skutečně komplexní služby,“ řekl Daryl Chiam, hlavní analytik společnosti Canalys.

Fotorealistické 3D modely metropolitních oblastí jsou dostupné v následujících městech:
Barcelona   Benátky   Boston   Florencie
Helsinky   Chicago   Kodaň   Las Vegas
Londýn   Los Angeles   Madrid   Miami
Milán   New York   Oslo   Praha
San Francisco   Stockholm   Toronto   Vídeň
Ovi-Mapy-3D-Praha1116a

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit