Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Mapy pro čtečky elektronických knih zdarma

Úterý, 28 Červen 2011 07:33

Tags: GIS | Mapy

Web eBooksMaps -1126Webové stránky eBookMaps, které nabízejí zdarma ke stažení elektronické knihy s mapami nejvýznamnějších světových měst, spustila společnost Bispiral. Aktuálně je k dispozici více než 200 eknih, každá ve dvou formátech - epub a mobi, mezi kterými nechybějí ty s mapami měst ČR, mimo jiné Prahy, Brna nebo Ostravy. Všechny mapy na stránkách eBookMaps jsou optimalizovány pro čtečky elektronických knih; jsou tedy rozděleny na řadu menších částí, které lze snadno zobrazit na menším černobílém displeji s technologií eInk. Pro přechod mezi jednotlivými částmi mapy lze užít tlačítka pro přechod mezi stránkami eknihy, využít lze rovněž rejstříku, který je součástí každé eknihy.
V nabídce eBookMaps jsou zastoupeny mapy měst z řady kontinentů, nechybějí oblíbené turistické destinace v Evropě, Asii, Africe ani v Americe, samozřejmostí jsou hlavní evropská města. Mapy některých ze zde zastoupených měst přitom nejsou běžně dostupné v klasické podobě.

Mapy z eBookMaps jsou dalším obohacením nabídky obsahu pro majitele čteček elektronických knih. Mohou pro ně být také dobrou alternativou k on-line mapám, jejichž stahování se mnohde v zahraničí kvůli telekomunikačním poplatkům může řádně prodražit.
Mapy na eBookMaps využívají dat z projektu Openstreetmap.org s licencí CC-BY-SA a jsou dále šířeny v souladu s touto licencí.

Pro bližší informace prosím případně kontaktujte:
Petr Mandík, petr.mandik@bispiral.com, tel.: 603 707 108


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit