Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Revit u zrodu oceňovaných českých staveb

Pondělí, 10 Říjen 2011 11:47

Tags: Autodesk | BIM | CAD Studio | Revit | Stavebnictví

ArchDesign1141Příprava úspěšné projektové dokumentace větších staveb a rozsáhlých areálů vyžaduje každodenní spolupráci širšího projekčního týmu – od architekta až po všechny potřebné profesní specialisty. Stejně tak je nutné pružně reagovat na měnící se požadavky zadavatele díla a předávat mu podklady v jasné a přehledné formě. Ve společnosti Arch.Design proto již v roce 2005 vsadili na moderní přístup informačního modelu budovy a technologii Autodesk Revit dodávanou společností CAD Studio.

Hlavními argumenty pro výběr Revitu se – kromě samotného informačního modelu budovy (BIM) – ukázaly být kompatibilita, možnosti výměny dat i tradiční obliba produktů Autodesku mezi českou odbornou veřejností. Prvním v Revitu připraveným projektem specialistů ateliéru Arch.Design bylo v roce 2005 nové sídlo firmy v Brně.
„Přechod od 2D kreslení k 3D modelování v Revitu znamenal pro mnohé z nás zcela nový přístup k projektování. Výhody informačního modelu budovy však brzo převážily nutnost učit se nové postupy a Revit si našel pevné místo v rámci našich projekčních prací. Využíváme jej od prvotní studie až po realizační dokumentaci. S pomocí názorných 3D vizualizací z Revitu komunikujeme jak se specialisty, tak i s investorem,“ říká Jiří Wacławik, projektant týmu Arch.Design.
Ke zdaru implementace Revitu přispěla pružná technická podpora a komplexní služby společnosti CAD Studio (dříve XANADU).  V současnosti Arch.Design využívá 25 licencí řešení Revit Architecture, díky programu Subscription vždy v aktuální verzi. Do budoucna se počítá s rozšířením počtu aktivních uživatelů Revitu i zavedením produktů Revit MEP a Navisworks pro koordinaci profesí ve 3D. Uvažuje se také o provázání BIM a statického navrhování a posuzování konstrukcí.

Kde Revit a BIM usnadňují práci na velkých projektech
Jedním z příkladů úspěšného využití technologie BIM je projekt Obchodního a logistického centra společnosti PTÁČEK – velkoobchod v Jinočanech. Velký komplex se zastavěnou plochou takřka 12 tisíc metrů čtverečných, náročný na kvalitu, včasné dodání i předložení více variant projektu, měli na starosti celkově tři projektanti (dva projektanti v Revitu a vedoucí projektu). V Revitu se prováděly také prezentace investorovi, návrhy variant řešení i koordinace se specialisty a s dodavateli stavby.
K úspěšné a rychlé realizaci projekčních prací přispěla jak možnost názorného představení všech jednotlivých částí projektu investorovi ve 3D, tak i snadnější příprava různých variant. Revit vhodně podpořil také spolupráci napříč týmem projektantů. Investor byl natolik spokojen s předloženou prací, že využil nejen kompletních architektonických a projekčních služeb týmu Arch.Design (od studie až po realizační projektovou dokumentaci), ale také autorského dozoru a pořízení dokumentace skutečného stavu. Realizace takto významné zakázky náročného investora v Revitu přispěla k získání další velmi dobré reference a podpořila získávání nových zakázek.
„Cílem týmu našich specialistů je poskytovat zákazníkům architektonické a projekční služby vysoké kvality. Moderní technologie – v čele s Revitem – nám umožňují komunikovat s investory vizuálně atraktivním a srozumitelným způsobem. Významně tak přispívají ke spokojenosti i věrnosti našich klientů,“ doplňuje Radim Fišer, vedoucí ateliéru Arch.Design.

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit