Amper 2019
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Creo vzbudilo zasloužený ohlas

Úterý, 18 Říjen 2011 11:30

Tags: AV Engineering | Creo | PTC

Prezentace Creo na konferenci SUPro2011 -1142Od uvedení historicky první verze návrhového software Creo z dílny PTC neuběhly ani 4 měsíce a lze konstatovat, že se jeho výrobci podařilo celým konceptem, propracovaností a lehkostí ovládání vzbudit u odborné veřejnosti značný zájem. Dle údajů, které poskytla autorská společnost PTC, v rámci celosvětového představení shlédlo průlomové aplikace Creo více jak 15.000 uživatelů na 120 seminářích po celém světě. Creo vzbuzuje značný zájem také v českých zemích.

Souhrnem více jak 400 účastníků vzdělávací konference SUPro2011 a odborných seminářů Creo Roadshow 2011 využilo příležitost seznámit se s Creo, které má ambice vyřešit přetrvávající problémy uživatelů parametrických systémů se složitým ovládáním, interoperabilitou, technologickou uzavřeností a s řízením výrobkových konfigurací. Společnost AV ENGINEERING, dodavatel PTC technologií v České republice, představila 9 aplikací, které jsou k dispozici v rámci první verze Creo. Velmi ergonomické a pro všechny aplikace společné rozhraní řadu účastníků příjemně překvapilo. Creo 1.0 potvrdilo, že i občasný uživatel bude moci s novým software efektivně pracovat.
Značný ohlas vzbudila patentovaná technologie Creo AnyMode modeling, u které uživatelé oceňovali především svobodu při volbě vhodného režimu tvorby geometrie (2D, 3D parametrický nebo 3D direct). Pozitivní hodnocení sklidil přístup AnyRole Apps podporující myšlenku, že každý uživatel potřebuje pro svou práci specifické nástroje. Především zástupci nekonstrukčních oddělení, mezi které paří např. marketingoví specialisté, servisní technici, výrobní inženýři nebo třeba manažeři, mohou využívat vytvořená konstrukční data, aniž by se museli učit složité konstrukční CAD systémy. Zástupci nástrojáren, sléváren a všichni ti, kteří musí pracovat s geometrií pocházející z jiných CAD systémů, ocenili výkonné nástroje Creo a jeho strategii AnyData Adoption pro rychlé zpracování a editaci importované geometrie. Semináře potvrdily, že velkým tématem je oblast tvorby a řízení výrobkových konfigurací a sestav. Značný příslib a očekávání do budoucna přinesly úvodní informace o technologii označované jako AnyBOM Assembly, propojující svět CAD s prostředím PLM systému Windchill a dovolující efektivně tvořit a řídit velké množství výrobkových variant.
Pro zájemce, kteří se neměli možnost seminářů zúčastnit osobně, je k dispozici řada detailních informací, článků a názorných videí na stránkách dodavatele Creo pro Českou republiku, firmy AV Engineering, a také na stránkách výrobce PTC a www.creo.ptc.com.
CreoRoadShowBrno2-1142 CreoRoadShowBrno3-1142
Creo Road Show v Brně Prezentující pracovníci AV Engineeringu
CreoRoadShowBrno1-1142 CreoRoadShowBrno4-1142
Co se dá dělat v Creo Illustrate Jeden z příkladů použití Creo View
CreoRoadShowBrno5-1142
Prezentace Crea pod taktovkou Ing. Petra Čevely

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit